banner-redmi-pro
Xiaomi nechce konkurovať ostatným výrobcom len so svojimi zariadeniami. Tentokrát sa spoločnosť rozhodla konkurovať službou. Xiaomi Mi Pay je platobná služba inšpirujúca sa Android Pay. Mi Pay má ale jeden háčik, a nie zrovna malý. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Čínsky gigant Xiaomi nedávno predstavil svoju platobnú službu Mi Pay. Pridal sa tak napríklad ku LG a Samsungu, ktorí so svojimi službami mobilných platieb prišli už dávnejšie. Samozrejme, služba nie je dostupná globálne a Xiaomi vyhlásilo, že globálnu expanziu tejto služby ani neplánuje. My na slovensku si teda bezkontaktné platby cez Mi Pay neužijeme. Xiaomi Mi Pay bol spustený 1. septembra v spolupráci s China UnionPay, ktorá patrí medzi najväčšie platobné siete na svete. Aktuálne služba podporuje 20 čínskych bánk a na využívanie musíte vlastniť Xiaomi Mi5, čo je ďalším obmedzujúcim faktorom využívania tejto služby.

Xiaomi Mi5 Pro môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Xiaomi-Mi-Pay_2

Aj keď to nie je jediné Xiaomi zariadenie disponujúce NFC komunikáciu (napríklad stará vlajková loď Mi3 taktiež podporuje NFC), nie je jasné, prečo túto službu ponúka len pre Mi5. Očakávaný Mi Note 2 príde s touto službou pravdepodobne priamo z dielne. Je dosť možné, že časom sa Xiaomi rozhodne rozšíriť ju aj na iné zariadenia s NFC. Spoločnosť taktiež dodala, že Xiaomi Mi Pay podporuje aj integrovanie kariet mestskej hromadnej dopravy v šiestich čínskych mestách. Ani v tomto však Xiaomi nebolo prvé. S takouto vymoženosťou prišiel Huawei s ich Huawei Pay

Mi-Pay

Mi Pay v sebe môže uložiť aj vybrané darčekové, vernostné alebo členské karty. V jednom zariadení môžete mať uložených až 8 kariet a v prípade straty alebo odcudzenia telefónu sa dajú všetky zablokovať cez webovú stránku. Ste za využívanie bezkontaktných platieb smartfónom alebo radšej preferujete klasickú platobnú kartu?

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
57%
Páči sa mi to
14%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
29%
Neznášam to
0%
O autorovi
Tobiáš Bakoš
Som študent strednej priemyselnej školy v Dubnici. O operačný systém Android som sa začal zaujímať v okamihu, keď som s ním prišiel do kontaktu v mojom prvom smartfóne. Kúpou Xiaomi Mi3 som začal venovať pozornosť aj čínskym značkám smartfónov. Vo voľnom čase rád počúvam hudbu alebo čítam knihy.