Všetci fanúšikovia čínskej spoločnosti Xiaomi si mohli po oznámení oficiálneho dátumu predstavenia nového vlajkového smartfónu na malý moment vydýchnuť. Mi6 sa dočkáme už 19. apríla, avšak tuto pozitívne správy ani zďaleka nekončia. Na svetlo sveta totiž vyplávali aj prvé informácie o novej generácií najznámejšieho tabletofónu od tohto výrobcu.

Tretie zariadenie z tejto obľúbenej modelovej rady ponesie označenie Mi Note 3, pričom ponúkne oproti svojmu predchodcovi viaceré významné zmeny. V spojitosti s týmto smartfónom sa hovorí najmä o nekompromisnom výkone, ktorý by mal byť zabezpečený najvýkonnejším 8-jadrovým procesorom od Qualcommu, a teda Snapdragonom 835. Ten by mal byť doplnený aj o ohromných 8 GB pamäte RAM. Nie je však vôbec vylúčené, že sa dočkáme viacerých pamäťových verzií, pričom jedna z nich by mohla pokojne niesť aj nižšiu kapacitu.


zdroj fotografie: Zaeke

Interné úložisko bude ďalej schopné poňať 128 alebo 256 GB dát. Čo sa týka zahnutého displeja, ten ponúkne rovnakú 5,7-palcovú uhlopriečku s doposiaľ neznámym rozlíšením. Toto všetko má byť napájané akumulátorom s kapacitou 4070 mAh, ktorý bol využitý aj v predošlej generácií. Pravdou však je, že Mi Note 3-ka by mala byť predstavená o čosi skôr, a to najmä kvôli nie práve ideálnym predajom aktuálneho modelu. Ten bol ihneď po predstavení zatienený revolučným Mi MIX a zlé výsledky poznačili aj problémy s výrobou.

zdroj fotografie: Dávid Igaz / FonTech

Nenechaj si ujsť
Xiaomi Mi6 má prísť s rovnakou technológiou zabezpečenia, akú ponúka Samsung Galaxy S8

Jednalo sa totiž o úplne prvý smartfón čínskeho giganta, ktorý ponúkol zahnutý displej. Ambiciózny výrobca si tak na tomto zariadení v podstate otestoval produkciu takéhoto displeja, ktorá rozhodne nie je jednoduchá. Práve pri novej generácii by však mohol vychytať všetky muchy spojené s výrobou, čo by určite zároveň viedlo k lepšej dostupnosti. Podľa zistených informácií sa tak oficiálne predstavenie datuje na druhý kvartál tohto roka.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP