banner-mi-note-2Len prednedávnom sme sa dočkali oficiálneho predstavenia Xiaomi Mi Note 2, ktorý svojim dizajnom a výkonom dokáže konkurenciu poriadne potrápiť. Po naozaj veľmi krátkej dobe je smarfón dostupný aj v slovenských e-shopoch. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Xiaomi Mi Note 2 so sebou prináša mnoho skvelých vlastností. Prednú stranu skrášľuje veľký, 5,7″ FullHD OLED displej s plnohodnotným zahnutím po stranách. Tento flexibilný displej dodáva spoločnosť LG a vďaka vysokej sýtosti farieb poteší oko nejedného fanúšika. Pod displejom je uložené domovské tlačidlo so vstavaným snímačom odtlačkov prstov s ultrazvukovou technológiou snímania. Vo svojom vnútri ukrýva novinka výkonný procesor Snapdragon 821, ktorý je momentálne tým najlepším na trhu z dielne amerického výrobcu.

Xiaomi Mi Note 2 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

xiaomi-mi-note-2-hands-on-fotky-nahlad

Smartfón zvláda tie najnáročnejšie hry vďaka grafickému akcelerátoru Adreno 530. So snímačom IMX318 od Sony, ktorý má rozlíšenie až 22,56 MPx, dokáže zariadenie vytvárať nádherné fotografie, pričom sa nenechá zahanbiť ani pri horšom svetle. Fotoaparát na prednej strane s rozlíšením 8 MPx poteší milovníkov selfies. Mi Note 2-ka je napájaná zo 4070 mAh batérie. V tandeme s procesorom pracuje operačná pamäť RAM o veľkosti 4/6 GB. A práve tu sa novinka rozdeľuje na dva fronty.

xiaomi-mi-note-2-oficialne-nahlad

Pri „slabšej“ verzii má používateľ k dispozícii 64 GB vnútorného úložiska, kým variant so 6 GB RAM prináša 128 GB vnútornej pamäte. U nás je zatiaľ dostupná len verzia so 4 GB RAM a 64 GB úložiskom. Žiaľ, táto verzia nepodporuje všetky LTE frekvencie. Oficiálne ceny boli po predstavení naozaj skvelé, no ako sa dalo očakávať, po príchode na Slovensko sa znova „zázračne“ zdvihli. Xiaomi Mi Note 2 so 4 GB RAM si tak môžete kúpiť na Slovensku za 623 €, čo je oproti oficiálnym cenám takmer dvojnásobok! Stále však hovoríme len o „slabšej“ verzii. Dostupnosť vyššej verzie na Slovensku zatiaľ nie je známa.

TIP: Pozrite si ceny, za ktoré si budeme môcť kúpiť Xiaomi Mi Note 2 a revolučný Mi MIX!

xiaomi-mi-note-2-na-slovensku-jpg

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
6%
Páči sa mi to
6%
Chcem to
10%
Mám to
3%
Nepáči sa mi to
58%
Neznášam to
16%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]