banner-redmi-pro
Dlho očakávaný Xiaomi Mi Note 2 sa už čoskoro uzrie svetlo sveta. Výrobca ním nielen nahradí aktuálnu vlajkovú loď Mi5, ale pokúsi sa aj rozdrviť konkurenciu v podobe juhokórejského Samsung Galaxy Note 7. Či sa to podarí sa dozvieme už onedlho.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Rival Samsung Galaxy Note 7-mičky z dielne čínskeho Xiaomi, Mi Note 2, je na dohľad. Stále nám o ňom pribúdajú nové informácie, prípadne viaceré zdroje potvrdzujú to, čo už vieme. Dostali sme sa aj k novým renderom, screenshotu o špecifikáciách a tentokrát tu máme aj nové živé snímky smartfónu.

Xiaomi Mi5 Pro môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Xiaomi-MI-Note-2_02

Fotografie opäť dosvedčujú použitie zahnutého displeja. Snímka vyššie tiež prezrádza pomerne malý spodný okraj pod displejom, kde sa nachádza snímač odtlačkov prstov umiestnený v tlačidle domov.

Xiaomi-MI-Note-2_03

Hardvér použitý v Xiaomi Mi Note 2 sa nezmenil. Nový phablet by mal prísť s displejom v rozmedzí 5,5 až 5,7 palcov. Rozlíšenie by malo dosahovať 2K pri vyššej verzii, cenovo priateľskejšia verzia ponúkne FullHD displej. O chod smartfónu sa postará Snapdragon 820, ktorý môže byť v konečnej verzii ešte ale vymenený za svojho výkonnejšieho nástupcu, Snapdragon 821. Grafickou časťou čipu bude Adreno 530, ktoré by v prípade použitia 821-tky dosahovalo vyššiu frekvenciu. Dvojica bude doplnená o enormnú pamäť RAM s kapacitou 6 GB. Vnútorné úložisko bude dosahovať 64 GB, no objaviť by sa mala aj verzia so 128 GB ROM. Pozitívnou správou je aj použitie najnovšieho Androidu 7.0 Nougat, u Xiaomi štandardne doplneného o grafickú nadstavbu MIUI vo verzii 8.

Xiaomi-MI-Note-2_04

Predstavenie by sa malo konať už 5. septembra. Už čoskoro teda uvidíme súboj dvoch phabletov, Samsung Galaxy Note 7 a Xiaomi Mi Note 2, z ktorého jeden vyjde porazený a druhý zasadne na miesto panovníka medzi phabletmi.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
7%
Páči sa mi to
7%
Chcem to
79%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
7%
Neznášam to
0%
O autorovi
Tobiáš Bakoš
Som študent strednej priemyselnej školy v Dubnici. O operačný systém Android som sa začal zaujímať v okamihu, keď som s ním prišiel do kontaktu v mojom prvom smartfóne. Kúpou Xiaomi Mi3 som začal venovať pozornosť aj čínskym značkám smartfónov. Vo voľnom čase rád počúvam hudbu alebo čítam knihy.