banner-redmi-note2
Xiaomi okrem najnovšej vlajkovej lode Xiaomi Mi5 chystá aj nástupcu prémiového phabletu Xiaomi Mi Note, ktorý bol predstavený v januári tohto roka. Teraz sa o Xiaomi Mi Note 2 dozvedáme nové, veľmi zaujímavé informácie. 

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Xiaomi Mi4, minuloročná vlajková loď spoločnosti bola prvým smartfónom od Xiaomi, ktorý priniesol kovové šasi a rám. Neskôr výrobca prišiel s kovovo-skleným Xiaomi Mi Note. Najnovší Xiaomi Mi Note 2 by mal však podľa nových informácií priniesť celokovové telo, čo vo svete smartfónov nie je žiadna novinka, no v prípade Xiaomi to bude ich prvý celokovový smartfón.

Xiaomi MiNote 16GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


Okrem toho sa dozvedáme aj prvé špecifikácie. Xiaomi Mi Note 2 pravdepodobne príde s rovnako veľkým 5,7″ displejom ako jeho predchodca, Xiaomi Mi Note. Displej bude vyrábať Sharp a tentokrát príde s rozlíšením 2560 x 1440 pixelov, podobne ako Mi Note Pro, čo znamená hustotu pixelov až 515 ppi. Dočkať by sme sa tiež mohli najnovšieho Qualcomm Snapdragon 820 procesoru spolu so 4 GB RAM pamäťou a 32 GB vnútornou pamäťou. Upgradom by mal prejsť aj fotoaparát, ktorý by mal po novom ponúkať rozlíšenie až 16 MPx. Vo výbave by sme mali nájsť aj najnovší Android 6.0 a 4G LTE konektivitu.

mi_note_pro

Xiaomi Mi Note Pro so Snapdragonom 810

Len nedávno sme vás informovali, že veľmi očakávané Xiaomi Mi5 pravdepodobne prinesie novú ultrazvukovú technológiu snímania odtlačkov prstov od Qualcommu. S touto technológiou by mal prísť aj Xiaomi Mi Note 2. Najnovšia technológia umožňuje integráciu snímača odtlačkov prstov pod displeji telefónu, čo znamená ešte jednoduchšie odomykanie pomocou odtlačku prsta.

Ďalšou, už poslednou dnešnou informáciou o Xiaomi Mi Note 2, je dátum jeho predstavenia. Podľa zdroja má predstavenie prebehnúť presne o mesiac, teda 5. novembra 2015. Žiadna z týchto informácií však nie je nijak potvrdená, preto by sme ich mali brať s nadhľadom.

Zdroj: Gizchina.com, Phonearena.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú