banner-d6000
Xiaomi len nedávno predstavilo Mi4c a Redmi Note 2, ale už dlhšie sa špekuluje o tom, ako bude vyzerať nadchádzajúca vlajková loď. Reč je samozrejme o Xiaomi Mi5, ktoré by podľa najnovších dohadov malo použiť nový snímač odtlačkov prstov od Qualcommu.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

O Xiaomi Mi5 sme už niekoľkokrát počuli, že ponúkne najnovší a najvýkonnejší Snapdragon 820 od Qualcommu a dokonca by sa malo jednať o prvé zariadenie s týmto procesorom. Snapdragon 820 ponúka rôzne vychytávky, ktoré Qualcomm odprezentoval v marci. Medzi ne patrí aj ultrazvukový snímač odtlačkov prstov. Ten by sa mal podľa najnovších dohadov objaviť v Xiaomi Mi5, nakoľko ho Snapdragon 820 integruje. Nový snímač od Qualcommu má hneď niekoľko výhod. Okrem toho, že nepotrebujete mať dotykové tlačidlo, aby ste tento snímač zabudovali do smartfónu, tak je natoľko presný, že smartfón odblokujete aj s mokrými či špinavými prstami. Smartfón si po priložení vášho prsta vytvorí jeho 3D mapu, v ktorej sa nachádza jeho každá mikro časť. Ďalšou vychytávkou je to, že snímač rozozná prst aj cez rôzne materiály, takže nie je problém ho používať napríklad s ochranným temperovaným sklom.

qualcomm-3D-snimac

Medzi ostatné, zatiaľ nepotvrdené, parametre, patrí 4 GB RAM, 16 MPx zadný fotoaparát či najnovší Android. Ak by Xioami dokázalo toto všetko pridať do ich vlajkovej lode, tak by sa mohlo jednať o naozaj fantastický smartfón. Dátum predstavenia zatiaľ nie je známy.

Zdroj: Phonearena.com, Gizmochina.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP