Xiaomi už dávno nie je iba obyčajným výrobcom lacných smartfónov z Číny. Túto spoločnosť pozná takmer každý technologický fanúšik, ktorému sa do povedomia rozhodne dostali aj dva najvýkonnejšie modely z jej portfólia. Modely Mi MIX a Mi Note 2 sa svojím spracovaním a výbavou radia na vrchol ponuky čínskeho smartfónového trhu. Teraz ich však kúpiš lacnejšie ako kedykoľvek predtým.

Xiaomi Mi Note 2

Cena: 471 €

V októbri minulého roka nám Xiaomi ukázalo svoj nový model Mi Note 2. Do prémiového segmentu smartfónov ho radí jeho špičková výbava a kvalitné spracovanie, ktoré v sebe zahŕňa aj krásny 5,7″ displej s FullHD rozlíšením. Ten je navyše po okrajoch zahnutý v 3D tvare a prechádza takmer až k zadnej stene smartfónu. Hardvérové domovské tlačidlo pod obrazovkou v sebe zahŕňa snímač odtlačkov prstov. Na prednej strane Mi Note 2-ky nájdeme aj predný fotoaparát s rozlíšením 8 MPx a clonou f/2.0.

Kúpiť Xiaomi Mi Note 2 za 471 €
6 GB RAM/128 GB ROM
Kupón: Note2GS

Hlavný snímač fotoaparátu však do vienka dostal rozlíšenie až 22,56 MPx spolu s elektronickou stabilizáciou obrazu a nechýba mu ani podpora pre nahrávanie videí v 4K kvalite. Srdcom tohto modelu je špičkový procesor Snapdragon 821, ktorý v tomto prípade spolupracuje so 6 GB operačnou pamäťou. Pre osobné súbory je k dispozícií 128 GB vnútorné úložisko typu UFS 2.0. O napájanie tohto fantastického modelu sa stará batéria s kapacitou až 4070 mAh. Tej samozrejme nechýba ani podpora technológie rýchleho nabíjania Quick Charge 3.0.

Nenechaj si ujsť
Nová továreň Xiaomi produkuje jeden smartfón každú sekundu

Pocit, že držíš v ruke skutočný prémiový smartfón dosiahol výrobca vďaka použitým materiálom. Zadnú časť Xiaomi Mi Note 2 pokrýva sklo a po bokoch zariadenia nájdeme kovový rámik. Fantastickou správou je, že sa jedná o globálnu verziu modelu, takže môžeš počítať aj s plnou podporou LTE pásiem. Pokiaľ ťa Xiaomi Mi Note 2 so svojou špičkovou výbavou zaujalo, môže byť tvoje len za 471 € v e-shope GearBest.com. Nezabudni však využiť kupón Note2GS. Zabúdať netreba ani na možnosť platby poplatku DPH vo výške 20 %, ktorý môže navýšiť cenu o ďalších 94 €.

Xiaomi Mi MIX

Cena: 575 €

Xiaomi Mi MIX ťa na prvý pohľad očarí svojim spracovaním a obrovským displejom s uhlopriečkou až 6,44″. Táto veľká obrazovka poskytuje rozlíšenie 1080 x 2040 pixelov. Veľkou inováciou sú v tomto prípade minimálne rámiky okolo displeja, vďaka čomu ten pokrýva drvivú väčšinu prednej strany smartfónu. Pri návrhu bolo Xiaomi dokonca nútene umiestniť predný selfie fotoaparát s rozlíšením 5 MPx pod obrazovku. Kvôli veľkosti displeja bol snímač odtlačkov prstov presunutý na zadnú stranu pod hlavný fotoaparát.

Kúpiť Xiaomi Mi MIX za 575 €
6 GB RAM/256 GB ROM
Kupón: MIXS

Ten poskytuje rozlíšenie 16 MPx, no táto verzia je výnimočná kvôli použitému 18 karátovému zlatu v okolí hlavného fotoaparátu a snímača odtlačkov prstov. V útrobách modelu Mi MIX znova nájdeme procesor Snapdragon 821. Veľkosť operačnej pamäte RAM sa vyšplhala až na 6 GB. Interné úložisko UFS 2.0 v tomto prípade dosahuje kapacitu neuveriteľných 265 GB. Hnacou silou Xiaomi Mi MIX je batéria o kapacite 4400 mAh, ktorá tiež podporuje rýchle nabíjanie Quick Charge 3.0.

Nenechaj si ujsť
Displej Xiaomi Mi MIX 2 zaberie až 93 % prednej strany

Ďalšou veľkou inováciou Xiaomi Mi MIX je využitie piezoelektrickej technológie na prehrávanie zvuku. Celá konštrukcia tohto revolučného smartfónu je vyrobená z keramiky, preto je jeho výroba veľmi obmedzená. Z konektivity mu však bohužiaľ chýba nami obľúbená 800 MHz frekvencia. Pokiaľ ťa doteraz odradzovala vysoká cenovka tohto modelu, teraz máš príležitosť si ho kúpiť v e-shope GearBest.com za zníženú sumu 575 €. Tá však platí len pri využití kupónu MIXS. Počítať ale treba aj s prípadným poplatkom DPH vo výške 20 %, ktorý cenu zvýši o dodatočných 115 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom