Obľúbený čínsky výrobca smartfónov je vo svete známy aj tým, že si občas po oficiálnom predstavení niektorých zariadení rád dáva načas. Podaktoré prístroje s logom tejto spoločnosti sú tak reálne dostupné pre nedočkavých zákazníkov až niekoľko týždňov po tom, ako po prvý raz uzreli svetlo sveta.

Okrem toho pri niektorých špeciálnych modeloch značne obmedzuje ich výrobu. To v konečnom dôsledku vedie k nespokojnosti zákazníkov, ktorí musia dlhé dni čakať na to, kým si budú môcť svoje vysnívané zariadenie zakúpiť. Riešenie na tieto problémy je však konečne na obzore, keďže v Indii nedávno vyrástla úplne nová továreň, ktorá značne zrýchli výrobu očakávaných smartfónov. Umiestnená je konkrétne v meste Sri City a poskytne priestory pre už zmienenú spoločnosť Xiaomi.

zdroj fotografie: Gizmochina

Nenechaj si ujsť
Predstavenie Xiaomi Mi6 je už za rohom! Nové informácie hovoria o ešte skoršom dátume

Najväčšou devízou tejto novej továrne bude najmä skutočne rýchla výroba, pričom počas každej sekundy by mal linku opustiť nový smartfón. Samotná spoločnosť však, nanešťastie, odmietla podať bližšie informácie o tom, koľko zariadení plánuje v tejto továrni vyrobiť do konca tohto roka. Isté ale je to, že ich rozhodne nebude málo. Nová továreň vytvorí v tejto chudobou zmietanej krajine vyše 5000 nových pracovných miest, pričom až 90 % z nich bude obsadených ženami. Podľa doposiaľ zistených informácií tu budú vyrábané viaceré už známe modely, ako aj smartfóny, ktoré spoločnosť pred verejnosťou zatiaľ skrýva.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom