banner-mi5s-plus
Na poslednej konferencii, Xiaomi predstavilo viac ako sme očakávali. Okrem Xiaomi Mi Note 2 a Xiaomi Mi VR, prišiel totiž na scénu aj Xiaomi Mi Mix. Ten sa zdal byť veľkolepým konceptom zariadenia s obrovským 6.4″ bezrámikovým displejom, ktorý pokrýva až 91.3 % prednej strany novinky. Oveľa väčším prekvapením bolo, keď spoločnosť oznámila, že Mix vstúpi do výroby.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Skutočnosť, že Mi Mix je konceptom, sa však nespája s tvrdením, že by spoločnosť nebola na jeho produkciu zatiaľ vybavená. Prostredníctvom Weibo riaditeľ výskumu pre IHS electronics informoval, že Xiaomi Mi Mix je označovaný ako koncept kvôli pomalej výrobe, ktorú brzdí hlavne keramické telo novinky. Pripravte sa tak na poriadnu čakaciu dobu! Práve kvôli 3D keramickému telu, podobnému ako má Mi5 Pro, sa výroba spomalí len na približne 10 000 kusov mesačne, takže pri začiatku predaja, 4. novembra, musíte byť rýchly alebo vám bude prijať šťastie, ak sa vám túto novinku podarí objednať ešte v prvej várke.

xiaomi-mi-mix-limitovany-pocet-kusov-4

Svojimi kvalitami a inováciami však Xiaomi Mi Mix dokazuje, že na dobré veci sa oplatí čakať. Iste, veď kto by nechcel vo svojich rukách držať tento nádherný, gigantický 6.4″ bezrámikový smartfón, ktorý v sebe skrýva tie najlepšie technológie. Tento jedinečný skvost v sebe ukrýva mnoho výkonu, o ktorý sa stará Snapdragon 821. Ten spolu so 4 / 6 GB operačnej pamäte RAM dosahuje skvelé výsledky. O dostatok miesta tiež nebude núdza, pretože novinka príde so 128/256 GB vnútornou pamäťou. Xiaomi pri navrhovaní tohto smartfónu naozaj myslelo na všetko, čo dokazuje aj SAP asistent GPS či HD audio procesor (192 KHz/24 bit), ktorý sa postará o kvalitnú reprodukciu hudby. Pre milovníkov fotografií máme tiež dobré správy. Spoločnosť umiestnila na zadnú stranu zariadenia 16 MPx fotoaparát, s ktorým budete môcť zachytiť nádherné fotky a aby toho nebolo málo, celé zariadenie bude zásobovať energiou batéria s veľkou, 4400 mAh kapacitou. Vzhľadom na obrovský displej však predpokladáme, že veľa energie z batérie poputuje práve k nemu.

xiaomi-mi-mix-limitovany-pocet-kusov-2

Pre tých najnáročnejších si spoločnosť pripravila aj špeciálnu edíciu. Tá obsahuje 6 GB pamäte RAM a 128 GB vnútornej pamäte. Okrem technológií pod kapotou, sa bude špeciálna edícia hrdo pýšiť pozlátenými krúžkami okolo fotoaparátu a snímača odtlačkov prstov a taktiež si Xiaomi pripravilo aj malé prekvapenie, ktoré k tejto pozlátenej edícii dostanete. Ten sa skrýva vo vnútri balenia. Ide o prémiové kožené púzdro, ktoré iste neodmietne žiadny budúci používateľ. Cenovka je stanovená poriadne nízko oproti konkurencii, na 475 € pre 6 GB verziu so 128 GB vnútornou pamäťou. Za dvojnásobok vnútornej pamäte, ale s rovnakou 6GB veľkosťou operačnej pamäte RAM, si Xiaomi pýta 543 €, čo je naozaj skvelá cena, vzhľadom o aké zariadenie sa jedná. Práve verzia so 128 GB vnútornej pamäte sa začne vyrábať už 4. novembra a rezervácie už začali!

xiaomi-mi-mix-19

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
23%
Páči sa mi to
41%
Chcem to
23%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
14%
Neznášam to
0%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]