banner-mi5s-plusXiaomi nás včera poriadne zaskočilo predstavením revolučného modelu Mi MIX, ktorý prišiel s neskutočným pomerom displeja k prednej strane. Toto predstavenie nás prekvapilo najmä preto, že nikdy predtým sa o tomto smartfóne nepísalo a výrobcovi sa tak perfektne podarilo zatajovať Mi MIX až do jeho oficiálneho predstavenia. 

Nie všetky podrobnosti sme sa však dozvedeli už na konferencii. Ide napríklad o výrobcu displeja, či bližšie parametre oboch fotoaparátov. Spomínaný 6,4-palcový displej, ktorý sa vmestil do tela bežného 5,5-palcového smartfónu vyrába spoločnosť Sharp. Jeho rozlíšenie je FullHD s klasickou technológiou IPS. Ďalšie informácie nám bližšie predstavili fotoaparáty. V oboch prípadoch boli použité snímače od OmniVision, konkrétne 5 MPx snímač OV5675 s veľkosťou pixelov 1.12 μm na prednej strane a na zadnú stranu bol umiestnený špičkový 16 MPx senzor OV16880 s veľkosťou pixelov 1 μm

Xiaomi Mi5S 3GB/64GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

TIP: Xiaomi má jeden z prvých kompletne bezrámikových smartfónov

Senzor je postavený na technológii OmniVision PureCel Plus-S. Vyššie ste si už určite všimli zopár fotografií a aj fakt, že rámiky okolo displeja sú predsa len o čosi väčšie ako to vyzeralo na oficiálnych fotografiách. Nie je to však nič hrozné a rámiky sú oproti iným smartfónom absolútne dokonalé. Xiaomi Mi MIX je dostupný v predobjednávke už aj pre nás, a to od 575 €. Za vyššiu verziu so 6 GB RAM a 256 GB úložiskom zaplatíme až 644 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom