Čínske Xiaomi len pred pár dňami ukázalo svetu svoju novú vlajkovú loď Mi 9, ktorá priniesla množstvo skvelých vylepšení. Krátko na to sme sa však dnes dočkali ďalšieho prekvapenia, ktoré vylepšuje už tak skvelý smartfón. Nové Xiaomi Mi MIX 3 prichádza s ešte vyšším výkonom, rýchlym 5G modemom, ale aj väčšou batériou pre dlhšiu výdrž. 

Pôvodné Xiaomi Mi MIX 3 malo svoju premiéru v novembri minulého roka, kedy so sebou prinieslo nielen skvelú vysúvaciu konštrukciu, ale tiež poriadne výkonný hardvér. Ten sa však výrobca rozhodol prispôsobiť potrebám najnáročnejších používateľov, a tak túto vlajkovú loď obohatil o vylepšené kľúčové komponenty. Všetko odhalil na konferencii MWC 2019 v Barcelone.

Xiaomi inovuje na správnych miestach

Na prvý pohľad sa však dizajn tohto kúsku vôbec nezmenil. Zachovaná tak ostala elegantná konštrukcia s vysúvacím mechanizmom a rovnako veľký 6,39″ FullHD AMOLED displej. Vzadu opäť nájdeme dvojicu 12 MPx fotoaparátov, ktorú po vysunutí dopĺňa predný duálny fotoaparát s 24 MPx a 2 MPx snímačom. Výrazné zmeny si však používateľ všimne pri hraní hier a prehliadaní internetu. V útrobách Mi MIX 3 v novej verzii sa totiž nachádza 7 nm procesor Snapdragon 855, ktorý ponúka citeľne vyšší výkon ako staršia 845-ka.

Zobraziť celú galériu (2)
@xiaomiglobal/Facebook

Nenechaj si ujsť
Xiaomi Mi 9 oficiálne: Snapdragon 855, 12 GB RAM aj dve špeciálne verzie za stále fantastické ceny

O chladenie smartfónu sa podľa informácií od Xiaomi stará hybridný chladiaci systém, ktorý udrží teplotu v norme aj pri náročnom používaní. Ešte dlhšie na jedno nabitie vydrží Mi MIX 3-ka aj vďaka o 600 mAh väčšej batérií, ktorej celková kapacita teraz dosahuje až 3 800 mAh. Navyše nechýba podpora rýchleho nabíjania Quick Charge 4+. Jedným z najatraktívnejších vylepšení je tiež podpora novej 5G technológie, s ktorou bude mobilné pripojenie tejto novinky ešte rýchlejšie. Postará sa o to 5G modem Qualcomm X50.

Zobraziť celú galériu (2)
@xiaomiglobal/Facebook

Xiaomi pritom malo prostredníctvom 5G modemu uskutočniť aj videohovor, ktorý mal byť historicky prvým za hranicami Číny. Spoločnosť tiež oznámila partnerstvo s niekoľkými veľkými operátormi, spomedzi ktorých u nás na Slovensku pôsobí Orange a O2 Telefónica. Žiaľ, nie je známe, či bude vďaka spolupráci u týchto operátorov Xiaomi Mi MIX 3 5G dostupné. Vďaka prívetivej cene však pôjde o jednu z najlacnejších vlajkových lodí s podporou 5G v tomto roku. Výrobca stanovil cenu na 599 € a prvé kusy by mali prísť v priebehu mája.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom