Čínsku spoločnosť Xiaomi snáď netreba predstavovať. Jej modelové rady Mi a Redmi sú veľmi populárne nielen v domovine, ale po celom svete. Po najnovších informáciách by modelové rady výrobcu mal doplniť úplne nový, s označením „X“. Prvý smartfón ponesie označenie označenie Xiaomi X1. 

O tejto informácii informoval čínsky leakster, ktorý na sociálnej sieti Weibo zverejnil obrázok, na ktorom sa nachádza TPU púzdro pre model Xiaomi X1. Zverejnil aj dva možné varianty, kde jeden bude v klasickom prevedení a druhý v tzv. „full-screen“ prevedení. Prvý variant bude disponovať displejom Pegasus o uhlopriečke 5,5″ s „full-screen“ dizajnom v pomere strán 18:9 (2:1) a rozlíšením 2160 x 1080 pixelov. Poháňaný bude čipsetom Snapdragon 660 od Qualcommu, ktorému dopomôže buď 4, alebo 6 GB pamäte RAM.

zdroj fotografie: Weibo

Multimédiá uložíš do vnútornej pamäte s kapacitou 64 / 128 GB. O skvelé fotografie sa zas postará zadný duálny fotoaparát so snímačmi Sony IMX362 / IMX386. Pod ním by sa mal nachádzať aj snímač odtlačkov prstov. Model X1 nepôjde po stopách momentálnej vlajkovej lodi Mi6 a smartfón si ponechá 3,5 mm audio jack. Cena by sa mala pohybovať v rozmedzí od 300 do 370 €.


zdroj fotografie: Dávid Igaz / FonTech

Druhý variant má ponúknuť „klasický“ displej, ktorý bude disponovať štandardným FullHD rozlíšením. Výkonovo bude totožný, no malá zmena nastane v umiestnení snímača odtlačkov prstov. Ten sa bude v prípade tohto variantu nachádzať hneď pod displejom na prednej strane. Cena by mala byť rovnaká ako v predošlom modeli. Xiaomi pripravuje aj dlho očakávaného nástupcu rady Redmi Pro, na ktorom usilovne pracuje a mal by byť predstavený koncom tohto mesiaca. Ponúkne LCD displej o uhlopriečke 6″ s FullHD rozlíšením.

Hlavný 12 MPx snímač bude vybavený senzorom IMX362 od Sony s pixelmi o veľkosti 1,4 μm a pre selfie fotky bude slúžiť 16 MPx jednotka so snímačom Samsung S5K3P8. Výkon zabezpečí Snapdragon 630 spolu s 3 GB RAM pamäte. Miernym sklamaním bude cena, ktorá sa má vyšplhať až na 300 €, čo je v porovnaní s predošlým modelom skok o vyše 100 €. Na presné informácie si ale budeme musieť počkať do oficiálneho predstavenia.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom