Tak sa zdá, že sme sa konečne dočkali potvrdenia dátumu, v ktorom má oficiálne uzrieť svetlo sveta očakávaný smartfón Xiaomi Mi MIX 2. Prostredníctvom neho plánuje táto ambiciózna čínska spoločnosť súperiť s najnovšími vlajkovými modelmi od Samsungu a Applu, pričom nám len čas ukáže, či sa jej to aj skutočne podarí.

Z doposiaľ uniknutých informácií sa však zdá, že má na to veľmi dobre našliapnuté. Smartfón Xiaomi Mi MIX 2 má totiž ponúknuť tie najvýkonnejšie špecifikácie, ktoré budú obalené do kvalitne spracovanej konštrukcie vyrobenej z prémiových materiálov. Okrem iného sa dostane aj na oku lahodiaci dizajn, ktorý bude mať opäť na svedomí svetoznámy dizajnér Philippe Starck. Skĺbenie týchto vlastností by sa v technologickom svete mohlo postarať o najväčšie prekvapenie tohto roka, čím by Mi MIX 2 nadviazal na svojho predchodcu.

zdroj fotografie: FB/Starck

Práve ten totiž minulý rok spôsobil poriadny rozruch a taktiež inšpiroval veľké množstvo iných výrobcov smartfónov. Vďaka tomu sú do druhej generácie tohto bezrámikového telefónu vkladané veľké nádeje. Našťastie už so 100-percentnou pravdepodobnosťou vieme, kedy sa ukáže, či sa tieto nádeje vyplnia, alebo naopak, nie. Stane sa tak 11. septembra, kedy má byť Xiaomi Mi MIX 2 oficiálne predstavený. Výber tohto dátumu pritom nemusí byť vôbec náhodný. Len o deň neskôr totiž plánuje konferenciu aj americká spoločnosť Apple, ktorá na nej odhalí najnovšie iPhony.

Konkurencie sa rozhodne nebojí

Nenechaj si ujsť
Nové rendery Xiaomi Mi MIX 2. Svojím dizajnom úplne zahanbí Galaxy S8 i iPhone 8

Skutočnosť, že sa Xiaomi odvážilo naplánovať predstavenie tohto smartfónu len jeden deň pred tým, ako uzrie svetlo sveta aj očakávaný iPhone 8, je poriadne prekvapujúca. Novinka z dielne čínskeho výrobcu to totiž bude mať naozaj ťažké, no vďaka takémuto kroku by sa jej mohlo dostať viac pozornosti. Oficiálny render uverejnený na sociálnej sieti Weibo však dokazuje, že sa Xiaomi svojej konkurencie nebojí. Ba čo viac, púšťa sa s ňou do otvoreného súboja. Ktorému z dvojice iPhone 8 a Xiaomi Mi MIX 2 teda venuješ väčšiu pozornosť ty?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom