Trend smartfónov s minimálnymi rámikmi ako prvé prinieslo čínske Xiaomi. Včerajšie video nám zas odhalilo dizajn ďalšieho modelu Mi MIX 2, ktorý sa teraz porovnáva s tými najlepšími vo svojej kategórií.

O tom, že Xiaomi už pilne pracuje na svojom ďalšom bezrámikovom smartfóne niet pochýb. Jeho dizajn do svojich rúk znova zobral francúzsky dizajnér Phillipe Starck, ktorému sa podarilo vytvoriť skutočné majstrovské dielo. Už teraz sa do modelu Mi MIX 2 mnohí zamilovali, no na jeho príchod si budeme musieť počkať pár týždňov. Teraz sa nám však naskytá pohľad na tento skvost pri porovnaní dizajnu s jeho predchodcom a vlajkovou loďou Samsungu.

Najkrajší smartfón vôbec?

zdroj fotografií: MyDrivers

Nenechaj si ujsť
Dizajn očakávaného Xiaomi Mi MIX 2 odhalil priamo jeho tvorca. Tie famózne krivky si nesmieš nechať ujsť

Ako si už mohol vidieť na odhalenom videu, rámiky Mi MIX 2 budú skutočne extrémne tenké, pričom diéta zasiahla aj spodnú časť pod obrazovkou. Tá sa zmenšila natoľko, že ledva pojme predný objektív selfie fotoaparátu. Vďaka tomuto dokonalému spracovaniu sa pomer obrazovky k telu smartfónu môže zvýšiť až na 95 %. Na fotografiách sú porovnávané dve rôzne verzie, pričom jedna má uhlopriečku displeja 6″ a druhá 6,4″. Práve tu môžeme perfektne vidieť, že táto novinka by sa v porovnaní s ostatnými stala absolútnym víťazom v súťaži o pomer displeja k prednej strane.

Pri menšej verzii so 6″ obrazovkou sa zdá, že lepšie padne do rúk používateľa. V oboch veľkostiach ale Xiaomi zmení aj pomer strán displeja. Môže teda byť Mi MIX 2 neznámym smartfónom, z ktorého prednedávnom poslal Lei Jun príspevok? To zatiaľ nie je potvrdené, no mnohé nové informácie tomu naznačujú. Pohľad na tento dizajnový unikát nám prezrádza, že Phillipe Starck si dal skutočne záležať. Už teraz dokázal model Mi MIX 2 svojou podobou poblázniť mnohých fanúšikov, ktorí sa nevedia dočkať oficiálneho predstavenia. To sa bude konať už 12. septembra, no dovtedy si vychutnaj v našej galérii pohľad na tento jedinečný dizajn v jeho celej kráse.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom