Xiaomi na najnovšej konferencii konečne predstavilo nástupcu svojho najväčšieho smartfónu – Xiaomi Mi Max 2. Nová „lopata“ však nezaujme len masívnym 6.44-palcovým displejov, ale napríklad aj masívnou výdržou batérie.

Tento čínsky výrobca je známy tým, že nad kapacitami batérií oči takmer nikdy neprižmuruje. A to aj za cenu hrubšej konštrukcie či vyššej hmotnosti smartfónov. Poriadne veľkú batériu dostal do vienka aj nový Mi Max 2. Jej kapacita činí až 5300 mAh, z ktorých veľká časť poputuje práve do spomínaného obrovského zobrazovača. Xiaomi ale neostalo iba pri papierových sľuboch a excelentnú výdrž svojho phabletu sa rozhodlo dokázať vo videu.

Ak by si mal problémy s prehrávaním videa, navštív tento odkaz

Nenechaj si ujsť
Nový Xiaomi Mi Max 2 má tak veľkú batériu, že môže fungovať aj ako power banka pre iný smartfón. Cene opäť ťažko odolať

Do porovnania bol vybraný iPad mini 4, Huawei P10 Plus a iPhone 7 Plus. Aby si bol viac v obraze, tak ti pripomenieme, že iPad mini 4 disponuje 5124 mAh batériou, P10 Plus ponúka 3750 mAh akumulátor a iPhone 7 Plus v sebe ukrýva 2750 mAh batériu. Všetky štyri zariadenia boli vystavené rovnakým záťažovým testom z každodenného používania. Jednu hodinu teda bola spustená hra NBA 2K17, potom nasledoval hodinový videohovor, hodinové prehrávanie FullHD videa a nakoniec sa zariadenia nevyhli ani hodinovému prehrávaniu hudobného videoklipu.


zdroj fotografie: Screenshot / V.QQ

Cena Xiaomi Mi Max 2 pre nás

Ako nakoniec celý test dopadol? Prvému došla šťava iPadu 4 mini, a to konkrétne po 3 hodinách a 10 minútach. O 17 minút neskôr svoju púť ukončil aj iPhone 7 Plus a po 4 hodinách a 8 minútach sa vybil Huawei P10 Plus. Je tiež dôležité poznamenať, že keď sa vybil posledný smartfón, Mi Mixu 2 ostávalo stále ešte obdivuhodných 50 % kapacity! Dalo by sa teda povedať, že tento gigant má voči konkurencii dvojnásobnú výdrž batérie. Za tento výsledok môžeme vďačiť nielen samotnej batérii, ale aj energeticky úspornému procesoru Snapdragon 625. Už teraz sa tešíme na to, ako druhá generácia Mi Mixu zavíta do našej redakcie a ty si už teraz môžeš byť istý, že ho vystavíme poriadnym testom batérie!

Oficiálne produktové video:

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú