Na poli smartfónov dokáže Xiaomi robiť doslova zázraky a vyrábať zariadenia so skvelým výkonom za neodolateľné ceny. Portfólio spoločnosti sa však pred časom obohatilo o veľkého obra, Xiaomi Mi Max. Po viac ako roku nám spoločnosť predstavila jeho nástupcu, Xiaomi Mi Max 2, ktorý dostal vylepšenia v mnohých aspektoch. 

Na tomto významnom predstavení nového modelu Xiaomi Mi Max 2 sa zúčastnil aj samotný CEO spoločnosti, Lei Jun. Okrem neho však prišlo aj mnoho ďalších významných zamestnancov Xiaomi. Veľkolepé odhalenie nového čínskeho obra sme si, samozrejme, nenechali ujsť a prinášame ti o tejto novinke všetky podrobné informácie. V prvom rade je to celokovová konštrukcia s elegantnejším vzhľadom, ktorý poteší nejedného budúceho majiteľa. Rohy smartfónu sú príjemne zaoblené, čo je len veľkým plusom pri používaní tak veľkého zariadenia ako Mi Max 2.

Xiaomi mi Max 2zdroj fotografie: Xiaomi

K uhladenejšiemu dizajnu prispievajú aj antény zariadenia, ktoré sa nenápadne tiahnu ponad snímač zadného fotoaparátu a náprotivnou stranou zadnej steny. Vylepšenia v novom Mi Max 2 nájdeme v mnohých smeroch, no jednou z vecí, ktoré sa nezmenili, je obrovský 6,44″ IPS panel. Bohužiaľ, okraje obrazovky sa výrazne nezmenili, no hrúbka čierneho lemovania okrajov je teraz o čosi menšia ako pri predchodcovi. Tento obrovský displej potrebuje aj poriadny zdroj energie, a tým je batéria s kapacitou až 5300 mAh.

zdroj fotografie: Xiaomi

Nenechaj si ujsť
Masívny výpredaj najlepšej „Číny“ na Aliexpress: Xiaomi, Meizu ale aj Honor smartfóny za tie najlepšie ceny

Keďže by klasické nabíjanie takto veľkého akumulátora trvalo pridlho, Xiaomi nezabudlo pribaliť technológiu rýchleho nabíjania Quick Charge 3.0, s ktorým spolupracuje aj nové, paralelné nabíjanie. To prebieha skrz USB Type-C konektor. Druhú spomenutú technológiu vložilo Xiaomi do svojho nového phabletu kvôli lepšiemu rozloženiu tepla pri dopĺňaní energie. Vďaka takto veľkej batérii je Xiaomi Mi Max 2 schopný bez akýchkoľvek problémov zvládnuť na jedno nabitie aj 2 dni práce, pričom na 68 % kapacity sa dobije už za jednu hodinu nabíjania. Okrem toho však môže Mi Max 2 poslúžiť aj ako záložný zdroj energie pre iné smartfóny.

zdroj fotografie: Xiaomi

Veľká časť energie pri používaní putuje aj do procesora, ktorým ale spoločnosť mnohých fanúšikov zrejme nepoteší. V útrobách tejto doslova obrovskej novinky nájdeme procesor Qualcomm Snapdragon 625, s ktorým spolupracuje 4 GB operačná pamäť RAM. Rozdiely nájdeme vo veľkosti interného úložiska a v tomto prípade budú k dispozícii dva varianty – so 64 GB aj 128 GB pamäťou.

zdroj fotografie: Xiaomi

Milovníkov fotografií rozhodne poteší inovácia v podobe hlavného snímača 12 MPx fotoaparátu Sony IMX386. Pokiaľ ti toto označenie niečo pripomína, tak sa rozhodne nemýliš, pretože ide o rovnaký snímač, aký môžeme nájsť v nedávno odhalenej vlajkovej lodi Xiaomi Mi6. Ten prináša clonu f/2.2 a väčšie 1,25 µm pixely, s ktorými dokáže fotografiám vdýchnuť omnoho viac svetelnosti. Hlavnému fotoaparátu tiež nechýba PDAF zaostrovanie či HDR režim.

zdroj fotografie: Xiaomi

Pod hlavným fotoaparátom sa nachádza snímač odtlačkov prstov, ktorý obsahuje už každý moderný smartfón. Mi Max 2 obsahuje aj stereo reproduktory pre ešte lepší zážitok z prehrávania hudby. Na ovládanie domácich spotrebičov poslúži zabudovaný IR Blaster. Už sme si zvikli, že väčšina zariadení tohto čínskeho giganta neobsahuje podporu našich LTE sietí a rovnako to je, bohužiaľ, aj pri Mi Max 2. V podpore nájdeme nasledovné európske LTE pásma: B1/3/5/7/8. Nezabudlo sa ani na DualSIM, WiFi 802.11a/b/g/n/ac či Bluetooth 4.2.


zdroj fotografie: Xiaomi

Ako každý model od Xiaomi, tak aj Mi Max 2 dostal veľmi lákavú cenovku. Za verziu so 4 GB RAM-kou a 64 GB interným úložiskom domáci, čínsky zákazník zaplatí 220 € a variant s dvojnásobnou vnútornou pamäťou bude stáť približne 260 €. Nový phablet Xiaomi Mi Max 2 sa do predaja dostane už o pár dní, konkrétne 1. júna.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú