Mi Max je zatiaľ najväčší smartfón od výrobcu Xiaomi. Keďže bol predstavený minulý rok v máji, jeho nástupca by mohol prísť už „každú chvíľu“. Čo môžeme očakávať od Xiaomi Mi Max 2?

Podľa dostupných informácií ostane veľkosť displeja 6.44-palcov a FullHD rozlíšenie zachované, čo nás ani neprekvapuje. Rovnako nemá nastať výrazná zmena ani v dizajne. Na uniknutej fotografii sa údajne ukazuje Mi Max 2 v kryte z termoplastického polyuretánu. Kým kovovú konštrukciu originálneho Mi Maxu narúšali plastové predely v hornej a dolnej časti, Mi Max 2 staví na pravú celokovovú konštrukciu. Antény sú teda v tomto prípade vyriešené podobne ako pri iPhone 7 či Meizu Pro 6.

Xiaomi Mi Max môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

xiaomi mi max 2zdroj fotografie: Weibo/@Ubuntu team

nenechaj si ujsť
Veľká noc ako sa patrí: Nádielka zľavových kupónov na tie najlepšie Xiaomi smartfóny!

Na spodnej hrane si zas môžeme všimnúť reverzibilný USB Type-C konektor a na hornej 3.5 mm audio jack. Zbytok dizajnu sa drží predchodcu tohto výborného phabletu. Ako však bude vyzerať vnútorná výbava? Zdroje tvrdia, že veľmi sľubne. Snapdragon 650/652 vraj nahradí 626-ka. Aj keď sa jedná o nižšie číslo, výkon bude takmer identický a tento procesor je naviac energeticky úspornejší. Do úvahy pripadá aj to, že sa dočkáme dvoch verzií s odlišným procesorom.

xiaomi mi max 2zdroj fotografie: Weibo/@Ubuntu team

Nadstavba MIUI bude bežať na novom Androide 7.1.1 Nougat a o selfies sa bude starať 5 MPx predný fotoaparát. Dobrou správou je mierne navýšenie kapacity batérie, a to z pôvodných 4850 mAh na rovných 5000 mAh. Ak sú tieto informácie pravdivé, nový Xiaomi Mi Max 2 uvidíme už o dva dni, teda 19. apríla. V ten istý deň bude predstavené aj Xiaomi Mi6, takže výrobca by tým zabil dve muchy jednou ranou.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP