Po viac ako roku si pre nás Xiaomi pripravilo nového nástupcu phabletu Mi Max, ktorý prinesie vylepšenie v mnohých aspektoch. Oficiálne predstavenie modelu Mi Max 2 sa bude konať už o niekoľko dní a zúčastnia sa na ňom mnohí významní pracovníci Xiaomi. 

Na predstavenie nového phabletu Xiaomi Mi Max 2 láka spoločnosť novým teaserom, na ktorom sú zobrazení významní zamestnanci spoločnosti, vrátane CEO Xiaomi, Lei Juna. Ten bude taktiež na odhalení prítomný. Podľa informácií z plagátu sa na nové Xiaomi Mi Max 2 môžeme tešiť už 25. mája. O prichádzajúcej novinke zatiaľ nie sú známe všetky detaily, no predpokladá sa, že prinesie rovnakú 6,44″ uhlopriečku obrazovky s FullHD rozlíšením.

zdroj fotografie: Xiaomi/Weibo

V ďalších aspektoch ale príde novinka s mnohými vylepšeniami. Prvou, na pohľad viditeľnou inováciou bude nový operačný systém Android 7.1.1 Nougat, ktorý doplní nadstavba výrobcu MIUI 8. Po stránke výkonu sa Mi Max 2 taktiež nebude mať za čo hanbiť a vo vodách smartfónov strednej triedy môže narobiť poriadny rozruch. V jeho útrobách má byť umiestnený procesor Snapdragon 660, ktorému bude vypomáhať operačná pamäť RAM s kapacitou až 6 GB.

xiaomi mi maxzdroj fotografie: Dávid Igaz/FonTech

Nenechaj si ujsť
Najnovšia smart TV od Xiaomi je tenká ako minca. Prichádza aj s ťažko uveriteľnou cenou

Veľkosť vnútorného úložiska poskytne kapacitu 128 GB, no tieto vlastnosti sa majú týkať len tej najvyššej verzie. Očakáva sa, že nám Xiaomi odhalí aj menej výkonný variant. Ten do vienka dostane procesor Snapdragon 626. S ním bude spolupracovať slušná RAM-ka o veľkosti 4 GB. Aby toho nebolo málo, tak výrobca myslel na dostatok energie, ktorú zabezpečí obrovská 5000 mAh batéria. Zadná časť phabletu sa bude pýšiť 12 MPx snímačom fotoaparátu Sony IMX378.

Xiaomi Mi Maxzdroj fotografie: Xiaomi

Na prednej strane sa miesto ujde 5 MPx selfie fotoaparátu. Milovníci veľkých uhlopriečok a nízkych cien sa tak môžu na Xiaomi Mi Max 2 právom tešiť. Aj keď jeho cena oproti predchodcovi mierne vzrastie, stále sa bude pohybovať na veľmi prijateľnej úrovni – od 195 € až po 260 € za najvyššiu verziu. Všetky oficiálne informácie o cene a ďalších detailoch sa dozvieme už o pár dní na predstavení.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú