Čínsky technologický gigant Xiaomi zažíva dnes, 18. mája, svoj veľký deň. Na domáci trh totižto prináša svoju novú vlajkovú loď medzi inteligentnými televízormi, Xiaomi MiTV 4.

So Xiaomi MiTV 4 sme sa prvýkrát zoznámili začiatkom roka na CES 2017 v Las Vegas. Pre Xiaomi to bola vôbec prvý globálna akcia, kde predstavili niekoľko nových produktov vrátane vlajkovej lode medzi smart TV. A teraz prichádza do predaja. Bohužiaľ, opäť len v Číne. Globálne predstavenie produktu tak pre Xiaomi stále neznamená jeho globálny predaj a dúfame, že v najbližších mesiacoch sa to zmení. Zatiaľ môžeme najnovší nadupaný televízor od Xiaomi Číňanom len závidieť. A to teda máme čo.

Xiaomi MiTV 4zdroj fotografie: Xiaomi

Xiaomi MiTV 4 vstupuje na trh v troch veľkostných verziách – 49, 55 a 65-palcovej verzii. Najmenšia verzia novej smart TV začína na cene 3499 juanov (456 €), 55-palcová verzia pokračuje na 3999 juanoch (520 €) a zakončuje to najväčší variant s cenou 9999 juanov (1305 €). Okrem cien je však veľmi zaujímavá aj výbava novinky.


zdroj fotografie: Xiaomi

Xiaomi MiTV 4 sú extrémne tenké televízory, ktorých hrúbka je len 4,9 mm. Nie sú teda hrubšie ako minca. Novinka sa tiež pýši bezrámikovou technológiou displeja, ktorá dodáva unikátnosť na dizajne. Okrem prekrásneho dizajnu je však medzi novinkami aj prepracovanejšie usporiadanie vnútorných komponentov, kde základná doska televízora sa už nenachádza v samotnej konštrukcii televízora, ale v dodatočnom Mi Soundbare, ktorý ponúka lepšiu modularitu a lepšie podmienky pre prípadný upgrade komponentov.

Xiaomi MiTV 4zdroj fotografie: Xiaomi

Mi Soundbar je teda pomyselným mozgom celého televízora a v jeho vnútri sú všetky komponenty potrebné pre správne fungovanie. Konkrétne ide o 64-bitový Amlogic T968 (49″ a 55″) a T966 (65″) procesor, ktorý je doplnený o grafický čip Mali-T830. 49 a 55-palcové verzie dostali 2 GB RAM a 8 GB úložisko, kým ich najväčší brat sa pýši až 3 GB RAM a 32 GB vnútornou pamäťou. Všetky veľkostné verzie sú vybavené 4K HDR obrazovkou s frekvenciou 60 Hz, WiFi pripojením, štandardnými HDMI konektormi, USB-čkami, optickým zvukovým konektorom či Ethernet konektorom.

Xiaomi MiTV 4
zdroj fotografie: Xiaomi

Xiaomi sa ale veľmi chválilo aj novým operačným systémom Patchwall, ktorý je založený na Androide, no vďaka hlbšej integrácii umelej inteligencie dokáže oveľa lepšie rozpoznávať obsah a inteligentne vytvárať pre používateľa návrhy na obsah podľa toho, čo rád sleduje. Xiaomi k svojim najnovším TV dodáva aj systém domáceho kina využívajúceho najnovšiu technológiu Dolby Atmos, ktoré veľmi dobre poznáme z kín. Disponuje až 10 vstavanými reproduktormi v soundbare, dvomi bezdrôtovými reproduktormi a jedným subwooferom, čím Xiaomi docielilo doteraz nevídaný 3D zvukový zážitok.

Oficiálne produktové video:

Odoberaj FonTech videá

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP