Xiaomi je už dobre známe po celom svete, kde si jeho zariadenia obľúbili milióny zákazníkov. Portfólio spoločnosti však nezahŕňa len smartfóny a gadgety, ale tiež rôzne ďalšie produkty, ktoré vznikajú aj vďaka crowdfundingovej kampani. Najnovší bicykel z dielne Xiaomi chce ohúriť nielen výbornou cenou, ale tiež dojazdom, ktorému sa konkurencia nevyrovná.

Tento čínsky gigant má na svojom konte už niekoľko elektrických dopravných prostriedkov, z ktorých sa ako teplé rožky predávajú najmä kompaktné a skvelo vybavené kolobežky. Spoločnosť si však teraz pripravila novinku pre tých, ktorý potrebujú na jazdu spoľahlivejší prostriedok s niekoľkonásobne dlhším dojazdom.

Nevídane dlhý dojazd

Elektrický bicykel Mi HIMO T1 je výsledkom ďalšej crowdfundingovej kampane, v ktorej ho ľudia podporili finančnými príspevkami a čoskoro sa v domácej Číne začne predávať za cenu približne 397 €. Prvé objednávky majú byť odosielané od 4. júna, informuje Gizmochina. Nejedná sa však o klasický elektrický bicykel s bežnou konštrukciou. Táto novinka s robustnejším spracovaním má ale výhodu, ktorá sa ukrýva v jej vnútri.

Nenechaj si ujsť
Xiaomi má ďalší užitočný gadget: Spoľahlivo ochráni tvoj bicykel aj s využitím odtlačku prsta

Kľúčovým prvkom je totiž akumulátor s kapacitou 14 000 mAh pre 120 km dojazd na jedno nabitie, informuje Gadget.com. Batéria napája pri činnosti 350 W elektromotor s permanentným magnetom, ktorý podľa slov výrobcu poskytuje vysoký výkon. Na ráfikoch sú obuté 90 mm široké a 8 mm hrubé gumy, ktoré odolajú aj náročnejšiemu terénu. Xiaomi sa však postaralo aj o spoľahlivé brzdenie. To má vpredu na starosť hydraulická kotúčová brzda a vzadu sa nachádza bubnový brzdový systém.

Rovnako spoľahlivé je aj nočné osvetlenie, s ktorým majiteľ uvidí cestu až na 15 metrov pri silnom lúči a na 5 metrov pri slabšom osvetlení. Výrobca garantuje aj vysoký jas, ktorý dosahuje až 18 000 cd. K ďalšej výbave bicykla patrí aj digitálny displej, ktorý sa prispôsobuje okolitému svetlu, a ďalšie tlačidlá pre ovládanie bicykla počas jazdy. Zatiaľ je otázne, či sa táto novinka dostane aj k nám, no pokiaľ sa tak stane, výsledná cena môže byť výrazne vyššia.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom