Xiaomi je už dobre známe po celom svete, kde si jeho zariadenia obľúbili milióny zákazníkov. Portfólio spoločnosti však nezahŕňa len smartfóny a gadgety, ale tiež rôzne ďalšie produkty, ktoré vznikajú aj vďaka crowdfundingovej kampani. Najnovší bicykel z dielne Xiaomi chce ohúriť nielen výbornou cenou, ale tiež dojazdom, ktorému sa konkurencia nevyrovná.

Sleduj Fontech aj na sociálnych sieťach!

FacebookInstagramYouTube

Tento čínsky gigant má na svojom konte už niekoľko elektrických dopravných prostriedkov, z ktorých sa ako teplé rožky predávajú najmä kompaktné a skvelo vybavené kolobežky. Spoločnosť si však teraz pripravila novinku pre tých, ktorý potrebujú na jazdu spoľahlivejší prostriedok s niekoľkonásobne dlhším dojazdom.

Nevídane dlhý dojazd

Elektrický bicykel Mi HIMO T1 je výsledkom ďalšej crowdfundingovej kampane, v ktorej ho ľudia podporili finančnými príspevkami a čoskoro sa v domácej Číne začne predávať za cenu približne 397 €. Prvé objednávky majú byť odosielané od 4. júna, informuje Gizmochina. Nejedná sa však o klasický elektrický bicykel s bežnou konštrukciou. Táto novinka s robustnejším spracovaním má ale výhodu, ktorá sa ukrýva v jej vnútri.

Nenechaj si ujsť
Xiaomi má ďalší užitočný gadget: Spoľahlivo ochráni tvoj bicykel aj s využitím odtlačku prsta

Kľúčovým prvkom je totiž akumulátor s kapacitou 14 000 mAh pre 120 km dojazd na jedno nabitie, informuje Gadget.com. Batéria napája pri činnosti 350 W elektromotor s permanentným magnetom, ktorý podľa slov výrobcu poskytuje vysoký výkon. Na ráfikoch sú obuté 90 mm široké a 8 mm hrubé gumy, ktoré odolajú aj náročnejšiemu terénu. Xiaomi sa však postaralo aj o spoľahlivé brzdenie. To má vpredu na starosť hydraulická kotúčová brzda a vzadu sa nachádza bubnový brzdový systém.

Rovnako spoľahlivé je aj nočné osvetlenie, s ktorým majiteľ uvidí cestu až na 15 metrov pri silnom lúči a na 5 metrov pri slabšom osvetlení. Výrobca garantuje aj vysoký jas, ktorý dosahuje až 18 000 cd. K ďalšej výbave bicykla patrí aj digitálny displej, ktorý sa prispôsobuje okolitému svetlu, a ďalšie tlačidlá pre ovládanie bicykla počas jazdy. Zatiaľ je otázne, či sa táto novinka dostane aj k nám, no pokiaľ sa tak stane, výsledná cena môže byť výrazne vyššia.

O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách.