Na tohtoročnom „Mi Fan Festivale“ Xiaomi zarobilo okolo 254 miliónov eur

banner-mi4s
6. apríl 2010. Je to neuveriteľné, ale naozaj v tento deň bola založená spoločnosť Xiaomi. Nič by na tom samozrejme nebolo, keby sa táto spoločnosť nestala v priebehu len 5 rokov najväčším výrobcom smartfónov v Číne. Xiaomi odvtedy prinieslo svoje produkty na mnohé ďalšie trhy, no najväčšími sú Čína a India. Vďaka agresívnej cenovej politike a skvelému prístupu k zákazníkom si Xiaomi získalo milióny priaznivcov po celom svete.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Ako je už zvykom, každý rok 6. apríla Xiaomi odštartuje tzv. „Mi Fan Festival“ na oslavu svojho výročia. Počas neho poskytuje zľavy na množstvo produktov a výsledky predajov sú aj tento rok ohromujúce. Spoločnosti sa podarilo získať celkový príjem vo výške 1.87 miliárd juanov, čo je okolo 254 miliónov eur. Pre porovnanie, minulý rok dosahovali predaje 1.25 miliárd juanov, čo je okolo 170 miliónov eur. Pokrok je teda obrovský. Xiaomi pritom zaznamenalo viac než 46.83 miliónov účastníkov. Toto všetko Xiaomi dosiahlo za jeden jediný deň!

Xiaomi-Mi-Fan-Festival-2016_1
Mi Fan Festival sa konal zároveň aj v Indii, kde Xiaomi predalo cez 100 000 kusov smartfónov a príslušenstva. Počas dňa zaznamenala ich webová stránka cez 1.2 milióna unikátnych návštevníkov. Čo všetko sa teda predávalo? V ponuke boli všetky najnovšie produkty ako napríklad smartfón Xiaomi Mi5 Pro, Redmi 3 Pro, inteligentný varič ryže, čistička vody a Mi TV 3S. Tieto produkty boli v Číne predstavené len pred pár týždňami. Všetky produkty inteligentnej domácnosti nedávno prešli pod novú značku Mijia. Medzi najpredávanejšími zariadeniami môžeme nájsť Xiaomi Yi Smart kameru s nočným videním, čističku vzduchu druhej verzie, segway Ninebot Mini či čističku vody.

Tak a teraz sa priznajte, koľko produktov od Xiaomi vlastníte?

Zdroj: Gizmochina.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.