banner-mi5-pro
Po niekoľkých únikoch a teaseroch nám konečne spoločnosť Xiaomi a CEO spoločnosti, Lei Jun, oficiálne predstavili svoj historicky prvý dron, Xiaomi Mi Drone. Zariadenie je rovnaké ako na teaseroch a Xiaomi opäť prinieslo parádnu novinku, ktorá bez pochýb zaujme fanúšikov aj mimo domovskú Čínu.  

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Konštrukcia novinky je oproti konkurentom naozaj tenká, modulárna a hlavne jednoduchá. Po zložení sa celý dron bez problémov zmestí do batohu, ktorý bude Xiaomi zvlášť predávať za 14 €. Na spodku sa nachádza odnímateľná kamera, ktorá sa dokáže hýbať v 360 stupňovom uhle. Senzor je od spoločnosti Sony a nahráva špičkové 4K video pri 30 snímkoch za sekundu. K dispozícii bude aj verzia s FullHD videom pri 60 fps. Šírka záberu je 104 stupňov. Fotografie dokáže vytvárať aj vo formáte RAW, ktorý sa hodí pre ďalšie spracovávanie.

Xiaomi Mi5 Pro môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


xiaomi-dron-oficialne-fotky

Xiaomi prichystalo aj 3-osovú stabilizáciu, ktorá sa stará o zredukovanie otrasov a o stabilizovanie videa. Celková hmotnosť kamery je len 149 g. Na každom krídle je umiestnená LED dióda, ktorá uľahčuje orientáciu. Nespornou výhodou novinky bude naozaj dlhá doba letu, ktorá je až 27 minút na plné nabitie 5100 mAh akumulátora. Nabíjanie bude možné cez pribalený adaptér. V balení nájdeme aj malý nástroj, pomocou ktorého dokáže majiteľ opraviť základné poruchy.

xiaomi-dron-oficialne-fotky(2)
Ovládač je skonštruovaný tak, aby zasvätil do lietania aj tých menej zdatných fanúšikov. Navrchu nájdeme držiak pre smartfón alebo tablet a ovládanie bude ešte jednoduchšie vďaka novej aplikácii, v ktorej vidíte reálny obraz a všetky dôležité informácie o stave letu. Xiaomi Mi Drone podporuje funkciu automatického vrátenia sa domov po stlačení tlačidla v strede ovládača, a tiež naplánovanie trasy na mape.

9017dffa9944bf851eef25a0a7cf9675_861x484.0
Po naplánovaní vás bude dron automaticky sledovať a nahrávať obraz. Vo vrchnej časti ovládača má používateľ možnosť nastavenia sklonu kamery. Jednou z mnohých funkcií je aj inteligentné vyhýbanie sa zakázaných oblastí (rodinné domy, vojenské základne a podobne). Ak sa dron dostane do oblasti, kde má zakázaný prístup, jednoducho sa otočí a odletí niekoľko metrov späť. Dosah zariadenia bude okolo jedného až dvoch kilometrov.

xiaomi-dron-oficialne-fotky(7)
A cena tohto parádneho dronu z dielne Xiaomi? Základná verzia sa bude dať kúpiť v Číne od 342 €. Vylepšená verzia s podporou 4K videa bude dostupná za vynikajúcich 410 €. Ak si porovnávame ceny s konkurenciou, Xiaomi opäť vyhráva na plnej čiarne a konkurentom poriadne sťažilo predaj. Od zajtra bude dostupná verzia s podporou FullHD videí. Variant so 4K nahrávaním bude dostupný pre verejnosť v júli. Lei Jun na záver upresnil dátum predstavenia očakávaného Mi Bandu 2. generácie. Xiaomi Mi Band 2 bude predstavený už 7. júna.

xiaomi-mi-drobe-oficialxiaomi-dron-oficialne-fotky(4)xiaomi-dron-oficialne-fotky(1)xiaomi-dron-oficialne-fotky(3)

Zdroj: Mi.com, Mydrivers

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom