Xiaomi Mi Cube oficiálne: Mozog vašej inteligentnej domácnosti s cenou 9 €

banner-mi-maxPonuka zariadení pre inteligentné domácnosti od Xiaomi sa výrazne rozšírila. Všetky tieto zariadenia je možné ovládať pomocou smartfónu. Ale čo v prípade, že smartfón je v druhej izbe a vy potrebujete zmeniť farbu vašej inteligentnej lampy? Toto môže spôsobiť značné komplikácie a rodinné hádky. Xiaomi je však pripravené na všetko a pripravilo riešenie.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Riešením všetkých problémov je tak najnovší gadget od Xiaomi, Xiaomi Mi Cube. Táto malá kocka s veľkosťou 5 centimetrov je akési diaľkové ovládanie. Najlepšie zo všetkého však je, že kocka neobsahuje žiadne tlačidlo. Možno si hovoríte no a čo, tak to bude dotykové. Ale to však stále nie je hlavný spôsob ovládania. Xiaomi vymyslelo ešte lepší spôsob. Pred pokračovaním v čítaní odporúčame pozrieť si najskôr video nižšie.

Ak ste si pozreli video, asi ste si všimli, že to ide aj bez tlačidiel. Kocka je plná senzorov, ktoré snímajú pohyb. Keď zaznamená nejaký špecificky preddefinovaný pohyb, vykoná zvolenú akciu. Kocku samozrejme nastavíte cez smartfón. Podporuje tiež gestá ako sú pootočenie, posunutie, naklopenie, otočenie, nadvihnutie a ťuknutie. Kocka príde v 3 farebných variáciách a odhadovaná cena v Číne by sa mala pohybovať okolo 9 €.

xiaomi-mi-cube-oficialne

122751iyc11jr66krrjkt6.jpg.thumb_

Zdroj: En.miui.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Juraj Vasek
Som študent Gymnázia Viliama Paulinyho - Tótha v Martine. Venujem sa výrobe programov a webových stránok. Vlastnil som mobily ako iNew V3, Doogee DG550 a UMI Zero, Elephone P9000 a veľa ďalších. Aktuálne používam Xiaomi Mi5. V prípade akýchkoľvek otázok sa ma nebojte kontaktovať na [email protected]