Spoločnosť Xiaomi dnes predstavila novú generáciu Mi Boxov, ktoré z tvojho ‚‚hlúpeho’’ televízora spravia ‚‚inteligentný.’’ Táto štvrtá generácia tak nahrádza zariadenia Mi Box 3s a 3c, ktoré boli predstavené ešte v novembri 2016.

Predstavené boli dve verzie – Mi Box 4 a 4c. Rozdiel medzi nimi je hlavne v oblasti hardvéru a farebnom prevedení. Bohužiaľ, ich dostupnosť bola oznámená zatiaľ len pre domovskú Čínu. Je však veľmi pravdepodobné, že prostredníctvom rôznych predajcov, si ich bude môcť kúpiť ktokoľvek.

Xiaomi Mi Box 4

Výkonnejšia verzia prichádza v bielej farbe a hrúbkou len 1,6 cm. Váži 145 gramov a má klasický, štvorcový tvar. Po kapotou sa nachádza procesor Amlogic S905L, so štyrmi jadrami Cortex A-53 a taktom 1,5 GHz. Grafický čip je Mali-450. Vo výbave sa ďalej nachádza 2 GB RAM a 8 GB vnútorného úložiska. Čo sa týka konektivity, nachádza sa tu HDMI, USB 2.0, Bluetooth 4.1 a AV port. Zariadenie podporuje 4K HDR, kodek h.265 a zvukový výstup Dolby Audio a DTS-HD. Používateľské prostredie tvorí známe MIUI.

Xiaomi Mi Box 4 prichádza aj s podporou umelej inteligencie, ktorá neustále sleduje aktivitu užívateľa a na základe toho mu odporúča rôzne typy obsahu, pričom zohľadňuje komentáre a užívateľské recenzie. Dodáva sa so špeciálne navrhnutým systémom PatchWall (inteligentný hlasový asistent), ktorý umožňuje používateľovi vyhľadávať kľúčové slová, otvárať aplikácie, či napríklad kontrolovať počasie a kalendár (no len v čínskom jazyku).

Xiaomi Mi Box 4c

Táto verzia je veľmi podobná tej predchádzajúcej, no niekoľko zmien sa tu nachádza. Bielu farbu nahradila matná čierna a pamäť RAM klesla na 1 GB. Bluetooth je nahradený infračerveným portom a iný je aj procesor (zatiaľ nie je bližšie špecifikovaný). Ostatné parametre ostali nezmenené.

Nenechaj si ujsť!
Xiaomi predbehlo na významnom trhu Samsung a stalo sa tak suverénnou jedničkou

Zariadenia sa do predaja dostanú oficiálne už 1. februára. Klasická verzia bude stáť 349 juanov (44 €), zatiaľ čo tá oklieštená má stanovenú cenovku na 249 juanov (32 €).

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom