Teraz čítate
Predaje fitness náramkov Xiaomi Mi Band sú trikrát vyššie ako predaje Apple Watch

banner-mi-band-2
V súčasnej technologicky vyspelej dobe vidíme čoraz viac inteligentných zariadení z rôznych oblastí. Medzi prvými tu boli smartfóny, ktoré postupne doplnili aj inteligentnejšie hodinky či fitness náramky. Práve na predaje týchto gadgetov sa zameriava najnovšia analýza od IDC.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

IDC je inštitúcia, ktorá sa zaoberá prieskumom trhu. Ich najnovšia analýza poukazuje na TOP 5 výrobcov inteligentných fitness náramkov a hodiniek, pričom prieskum sa vzťahuje na tretiu štvrtinu roka 2016. Na vrchu rebríčka vidíme asi najnenávidenejšiu spoločnosť súčastnosti, Fitbit, ktorá za tretí kvartál predala až 5,3 milióna zariadení. Produkty od Fitbit teraz tvoria až 23% podielu trhu s wearables.

Apple Watch môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

idc-prieskum-trhu-s-wearables

Kúpiť Xiaomi Mi Band 2 za skvelých 20 €!

Striebornú medailu si vybojovalo čínske Xiaomi, ktoré v tom istom období dodalo 3.8 milióna kusov vlastných Mi Band náramkov, ktoré teraz tvoria 16,5% trhu s nositeľnou technikou. Oproti rovnakému kvartálu v roku 2015 sa Xiaomi poradilo predať o stotisíc kusov náramkov viac. Bronz sa podarilo získať známemu Garminu s 1,3 miliónmi predaných zariadení a pomyselnú zemiakovú medailu dostalo americké Apple, ktoré predalo 1,1 miliónov Apple Watch. Pre Apple toto číslo znamená medziročný prepad až -71%. TOP päťku uzatvára juhokórejský Samsung, ktorý v Q3 2016 dodal rovný 1 milión vlastných smartwatch.

A čo ty? Používaš nejaké inteligentné nositeľné zariadenie? 

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
17%
Páči sa mi to
33%
Chcem to
0%
Mám to
17%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
33%
O autorovi
Kristián Hrušovský
Zakladateľ a šéfredaktor jedinečného portálu FonTech.sk, milovník IT a smartfónov. O smartfóny sa zaujímam viac ako 4 roky, pričom k srdcu mi najviac prirástli Android smartfóny ale aj ostatné zariadenia z Číny. Kontaktovať ma môžete na [email protected]
  • Random

    Cudujem sa ze Xiaomi nie je prve … predsa len na cenu zakaznici pocuvaju. A je rozdiel dat 10-25€ ako 50 – 300€.