banner-mi-band-2
V súčasnej technologicky vyspelej dobe vidíme čoraz viac inteligentných zariadení z rôznych oblastí. Medzi prvými tu boli smartfóny, ktoré postupne doplnili aj inteligentnejšie hodinky či fitness náramky. Práve na predaje týchto gadgetov sa zameriava najnovšia analýza od IDC.

IDC je inštitúcia, ktorá sa zaoberá prieskumom trhu. Ich najnovšia analýza poukazuje na TOP 5 výrobcov inteligentných fitness náramkov a hodiniek, pričom prieskum sa vzťahuje na tretiu štvrtinu roka 2016. Na vrchu rebríčka vidíme asi najnenávidenejšiu spoločnosť súčastnosti, Fitbit, ktorá za tretí kvartál predala až 5,3 milióna zariadení. Produkty od Fitbit teraz tvoria až 23% podielu trhu s wearables.

Apple Watch môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

idc-prieskum-trhu-s-wearables

Kúpiť Xiaomi Mi Band 2 za skvelých 20 €!

Striebornú medailu si vybojovalo čínske Xiaomi, ktoré v tom istom období dodalo 3.8 milióna kusov vlastných Mi Band náramkov, ktoré teraz tvoria 16,5% trhu s nositeľnou technikou. Oproti rovnakému kvartálu v roku 2015 sa Xiaomi poradilo predať o stotisíc kusov náramkov viac. Bronz sa podarilo získať známemu Garminu s 1,3 miliónmi predaných zariadení a pomyselnú zemiakovú medailu dostalo americké Apple, ktoré predalo 1,1 miliónov Apple Watch. Pre Apple toto číslo znamená medziročný prepad až -71%. TOP päťku uzatvára juhokórejský Samsung, ktorý v Q3 2016 dodal rovný 1 milión vlastných smartwatch.

A čo ty? Používaš nejaké inteligentné nositeľné zariadenie? 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP