Xiaomi pred takmer mesiacom aktualizovalo svoje portfólio smartfónov o veľmi zaujímavý kúsok. Spoločnosť vôbec po prvýkrát predstavila zariadenie, ktoré nespolieha na vlastnú nadstavbu MIUI, ale ponúka čistý Android s aktualizáciami. Smartfón Xiaomi Mi A1 je už dostupný aj u nás. 

Slovenská cena milo prekvapí

Novinku od čínskeho výrobcu ponúka na Slovensku niekoľko obchodov. Podľa porovnávača cien Heureka.sk sa cena zariadenia pohybuje v závislosti od e-shopu približne od 228 € do 250 €. V cene je samozrejme zahrnutá oficiálna slovenská záruka a servis. Za túto cenu je tak možné získať slušné zariadenie, ktoré špecifikáciami patrí do vyššej strednej triedy.

Najlacnejšia slovenská ponuka na Xiaomi Mi A1

Len pre porovnanie, v Indii, kde sa Xiaomi Mi A1 začalo predávať ako prvé, bola cenovka stanovená na úrovni 200 €. Cena je tak u nás vyššia, ale vzhľadom na náklady spojené s predajom mimo domovského trhu, ide o prijateľný rozdiel.

Lákavé špecifikácie

Xiaomi Mi A1 prináša dizajn, ktorý je dokonalým dvojníkom Xiaomi Mi 5X a určitými prvkami pripomína aj konkurentov OnePlus 5 či iPhone 7 Plus. Prednosťami sú celokovová konštrukcia, 5,5″ FullHD displej či duálny fotoaparát. Snímače pritom ponúknu zhodné 12 MPx rozlíšenie s rovnako veľkými 1,25 µm pixelmi a 2-násobným optickým priblížením. Xiaomi Mi A1 láka aj výbavou, ktorú na prvý pohľad neuvidíme. Pod kapotou nájdeme osemjadrový Snapdragon 625, no v ponuke je aj kvalitný audio zosilňovač a 4 GB RAM so 64 GB vnútornou pamäťou. Energiu dodáva 3080 mAh batéria.

Čo však robí Xiaomi Mi A1 naozaj špecifickým zariadením, sú funkcie spojené s operačným systémom. Odľahčená verzia Androidu ponúkne vlastnosti, ktoré nájdeme v omnoho drahších Pixeloch. Vďaka spolupráci s Google je priamo k dispozícii Google Asistent a tešiť sa môžeš aj na pravidelné aktualizácie, ktoré zahŕňajú aj nový Android 8.0 Oreo. Najnovší systém od Google by mal na zariadenie prísť do konca tohto roka. Práve toto sú špecifikácie, ktoré ťa môžu presvedčiť pri rozhodovaní o kúpe Xiaomi Mi A1. Odteraz si ho už môžeš zaobstarať aj priamo na Slovensku, využiješ túto možnosť?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom