Očakávania fanúšikov sa konečne naplnili. Špeciálna edícia Xiaomi Mi 8 Explorer Edition sa konečne dostáva do predaja. Cenovka po prvom predpredaji poriadne klesla a ak chceš byť medzi prvými, kto bude mať novinku v rukách, objednávaj už teraz.

Masívny pokles ceny

Xiaomi Mi 8 Explorer Edition je dostupné v našom obchode, a to za cenu 606 €. Od nedávneho predpredaja, kedy sa cena pohybovala niekde na úrovni 680 €, ide teda o poriadny pokles. Uvedená cena platí v limitovanom bleskovom výpredaji.

Kúpiť Xiaomi Mi 8 Explorer Edition za cenu 606 €
Bezpečný nákup cez FonTech Shop

Ponuka je dostupná u známeho obchodu Gearbest, a to vrátane dopravy EU Priority Line. Vďaka nej ťa už nečakajú žiadne ďalšie poplatky a stojí pritom len 2 €.

Jeden z najlepších Androidov na trhu

Xiaomi Mi 8 Explorer Edition prináša veľmi podobnú výbavu ako Mi 8, avšak v niekoľkých kľúčových smeroch ponúkne špecifikácie, po ktorých mnohý fanúšikovia tak veľmi túžili. V prvom rade je to čítačka prstov priamo v displeji, čím sa Xiaomi zaradilo medzi veľmi úzku skupinu výrobcov, ktorí toto riešenie ponúkajú. Ďalej je to 3D sken tváre, čím sa Xiaomi stalo jedným z prvých Androidov, ktoré túto funkciu ponúka. Potvrdila sa tak skutočnosť, že Xiaomi patrí medzi najväčších inovátorov.

Nemalou odlišnosťou od klasickej verzie je aj prehľadný zadný kryt, ktorý síce neukazuje úplnú skutočnosť, no dokážu zaujať nejedného okoloidúceho. Čo sa týka samotných hardvérových špecifikácií, tak v tomto smere sa verzia Explorer Edition príliš neodlišuje. Koniec koncov sa ďalej už ani nedalo ísť, nakoľko už aj Mi 8 ponúka nekompromisnú výbavu, ktorá je zložená z najvýkonnejších komponentov.

Výkonu na rozdávanie

Procesorom je známy Snapdragon 845, ktorý je doplnený o 8 GB RAM a 128 GB vnútornú pamät. Predný fotoaparát má rozlíšenie 20 MPx a je to vôbec prvým Androidom, ktorý prichádza s už spomenutým  3D rozpoznávaním tváre. Displej prichádza s uhlopriečkou 6,21″ a ide o Super AMOLED od Samsungu.

Na hornej strane ho zdobí kontroverzný výrez v displeji, ktoré je však možné softvérovo skryť. Zadný fotoaparát je duálny s rozlíšením 12 MPx a kvalitou sa radí medzi najlepšie fotoaparáty na trhu. Primárny snímač má svetelnosť f/1,8 a veľkosť pixelov 1,4 μm. Sekundárny má veľkosť pixelov 1 μm a svetelnosť f/2,4.  Ten dosiahol v hodnotené DxOmark výborné skóre 105 bodov.

Xiaomi Mi 8 EE prichádza tiež s vylepšeným duálnym GPS modulom, ktorý ponúkne vysokú presnosť. Nový modul prináša odchýlku len 30 cm. Lepší signál a presnosť oceníš predovšetkým v zastavaných mestách, v budovách, prípadne na horách či v lese. Nechýba ani podpora VoLTE či Bluetooth 5.0. Batéria má kapacitu 3000 mAh a podporuje rýchle nabíjanie Quick Charge 4+. Konečne sme sa tiež dočkali kompletnej podpory LTE v Európe a to vďaka prítomnosti B20 pásma. Teraz tak máš ideálnu príležitosť zaistiť si jeden z najočakávanejších smartfónov tohto roka.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom