Šumy okolo pripravovanej vlajkovej lodi od Xiaomi sú čoraz silnejšie. Xiaomi Mi 7 by sa nám mal ukázať už v priebehu týždňov, čoho dôkazom sú aj čoraz bližšie informácie o zariadení.

Najnovšie sa nám jeden z najočakávanejších čínskych kúskov tohto roka predstavil v známom benchmarku GeekBench. Zariadenie v teste nesie kódové označenie Dipper a na základe výsledkov vieme, že bude patriť k špičke. V teste jedného jadra získal smartfón 2449 bodov, zatiaľ čo vo viacjadrovom meraní dosiahol skóre 8309 bodov.

So svojou cenou môže poriadne zamiešať karty

Procesorom zariadenia je podľa očakávaní Snapdragon 845 a testovaná verzia niesla aj 6 GB RAM. Dostupný by však mal byť aj model s 8 GB RAM. V dvoch konfiguráciách prišiel aj minuloročný model Mi6 so 4 a 6 GB. Dosiahnuté výsledky prakticky zodpovedajú predpokladom a tomu, čo sme už v podaní Snapdragon 854 videli.

Zobraziť celú galériu (1)
Xiaomi Mi6 (FonTech)

Skóre Mi 7 je v celku zhodné napríklad s modelom Sony Xperia XZ2, zaostáva síce za Galaxy S9, no Xiaomi môže predstavovať oveľa výhodnejšiu kúpu. Nová vlajková loď by totiž podľa niektorých špekulácií mohla vyjsť na 475 USD (v prepočte 386 €, ale cena bude skôr totožná aj v eurách), no stále nič nie je isté a treba to brať s rezervou. Samozrejme, pri rozhodovaní bude záležať aj na ďalších ponúknutých špecifikáciách. Predpokladané vlastnosti si môžeš pozrieť v našom predchádzajúcom článku.

Nenechaj si ujsť
Toto sú údajné špecifikácie Xiaomi Mi 7. Chystá sa niekoľko prekvapení

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom