banner-redmi-3sPredstavenie prvého notebooku od Xiaomi sprevádzajú mnohé dohady a všetko sa oficiálne dozvieme už 27. júla. Pre nedočkavcov a nadšených fanúšikov tu máme trochu nepríjemnú správu.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Podľa správ od kľúčových dodávateľov komponentov pre Xiaomi, čínsky gigant plánuje do konca tohto roka vyrobiť len 300 000 kusov svojho historicky prvého notebooku. Prvé správy o výrobe až milióna kusov sú teda málo pravdepodobné. Toto množstvo by malo byť rovnomerne rozdelené pre obe veľkostné verzie. Môžeme teda očakávať 150 000 kusov 12″ verzie a 150 000 kusov verzie s 13″ alebo 15,6″ displejom. Prvé kusy by malo Xiaomi odosielať zákazníkom už koncom júla. Podľa analytikov sa však tiež nebude jednať o veľmi veľké množstvo.

Apple MacBook Pro môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


xiaomi-mi-notebook-nove-specs2

Už najbližšiu stredu sa konečne dočkáme oficiálneho predstavenia nielen Xiaomi Mi Notebooku, ale aj nového smartfónu Xiaomi Redmi Pro. Pripravovaná novinka sa teší obrovskej popularite v domovskej Číne, čo môže viesť k predaju všetkých 300 000 kusov len na domácom trhu. Na druhú stranu, Xiaomi Mi Notebook môže byť skvelý produkt na ovládnutie zahraničných trhov a oficiálnu expanziu do zvyšku sveta, po ktorom Xiaomi zatiaľ len túži.

TIP: Horúce novinky: Podrobné špecifikácie Xiaomi Mi Notebooku, máme sa na čo tešiť!

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom