Už dlhšiu dobu sa internetom šírili správy o pripravovanej verzii úspešného smartfónu Xiaomi Redmi Note 4 s dodatkom X. Tento model by mal v prvom rade priniesť vylepšenia výkonu, no podľa všetkého by sme sa mohli dočkať aj podpory toľko potrebnej 800 MHz LTE frekvencie. Od dnešného dňa však konečne poznáme aj dátum jeho oficiálneho predstavenia.

Už 8. februára oznámi spoločnosť meno nového celebritného hovorcu značky Xiaomi Redmi, ktorý pár dní na to oficiálne odhalí nový Xiaomi Redmi Note 4X. Malo by sa tak udiať už na Valentína, teda 14. februára, nakoľko čínsky gigant vo svojom príspevku na sociálnej sieti Weibo uviedol, že má pre nás na tento deň pripravené poriadne prekvapenie. Teasery, ktoré by mali lákať práve na oznámenie nového hovorcu značky Redmi však pôsobia mierne mätúco. Obsahujú totižto čísla 01 a 16, pričom nemáme najmenšieho tušenia, čo sa nám týmito číslami obľúbená čínska spoločnosť snažila naznačiť.

Xiaomi Redmi 4 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

zdroj fotografií: Weibo

Nenechaj si ujsť
Xiaomi Redmi Note 4X so Snapdragonom 653 a 4 GB RAM zavítal do ponuky e-shopu Gearbest.com!

Tak či onak, odpoveď na túto otázku sa dozvieme už o pár dní. Pre toho, kto zabudol, Xiaomi Redmi Note 4X má obsahovať procesor od spoločnosti Qualcomm, pričom by sa konkrétne malo jednať o Snapdragon 653 s taktom 2.0 GHz. Pamäť RAM sa dostane na hodnotu 4 GB, zatiaľ čo interné úložisko bude schopné poňať až 64 GB dát. Vášniví hráči isto ocenia aj grafický akcelerátor Adreno 510, ktorý si poradí s každou jednou hrou z Obchodu Play.

Ďalej sa môžeme tešiť na 5,5-palcový FullHD displej, 13 MPx zadný a 5 MPx predný fotoaparát, 4100 mAh batériu s podporou rýchleho nabíjania a na podporu všetkých potrebných LTE sietí. K dispozícii budú aj verzie s menšími RAM a vnútornými pamäťami, pričom tá najzákladnejšia má začínať na oficiálnej cene 999 juanov, čo je približne 135 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom