Jeden z najväčších čínskych výrobcov smartfónov pridá do svojho portfólia úplne nový rad mobilných telefónov. Xiaomi v súčasnosti predáva svoje smartfóny pod dvomi hlavnými radmi – Mi a Redmi. V prvom prípade sa jedná o vlajkové lode a zariadenia vyššej triedy, pričom Redmi sú známe najmä výbornými cenami a výbavou nižšej až strednej triedy.

Xiaomi ale stále nemá dosť a chce vytvoriť akýsi stred medzi radmi Mi a Redmi, ktorý by sa volal Lanmi. Skalní fanúšikovia tohto výrobcu už určite vedia, že Redmi je skratka pre výraz „Red Rice“. Nový názov má pritom vychádzať zo slov „Blue Rice“. Smartfóny radu Lanmi teda budú disponovať výbavou vyššej strednej triedy a budú sa môcť považovať za slabšie high-endy.

Výbava so štipkou high-endov

Čínska sociálna sieť Weibo už stihla prezradiť aj názov prvého smartfónu, ktorý by sa mal volať Xiaomi Lanmi X1. Jeho príchod sa očakáva v neúmernom množstve verzií. Prvá by mala ponúknuť 5.5-palcový displej s rozlíšením 2160 x 1080 pixelov, procesor Snapdragon 660, duálny fotoaparát so snímačmi Sony IMX362 a Sony IMX386 a snímač odtlačkov prstov na zadnej strane.

Údajný dizajn Lanmi X1 pripomína iPhone 7 Plus:

xiaomi lanmi x1zdroj fotografie: Weibo

Až osem rôznych verzií

Ďalší model má priniesť 5.5-palcový displej s tradičnejším FullHD rozlíšením (1920 x 1080), rovnaký procesor, rovnaké fotoaparáty a snímač odtlačkov prstov tentokrát na prednej strane. V prípade pamäte RAM bude na výber zo 4 alebo 6 GB a úložisko bude mať 64 GB alebo 128 GB. O neúmernom množstve verzií sme hovorili preto, lebo tieto pamäte sa budú môcť kombinovať.

Nenechaj si ujsť
Xiaomi malo odhaliť tajomný vlajkový smartfón, no namiesto toho prichádza sklamanie

Zákazník si teda bude môcť kúpiť napríklad model so 4 GB RAM a 64 GB úložiskom, model so 4 GB RAMkou a 128 GB úložiskom, model so 6 GB RAM a 64 GB úložiskom alebo nakoniec aj model so 6 GB RAM a 128 GB úložiskom. Keď vezmeme do úvahy, že líšiť sa bude aj rozlíšenie displeja či umiestnenie snímača odtlačkov, vzniká až osem rôznych kombinácií.

Prijateľné ceny

Aj keď v radoch Mi aj Redmi sú momentálne zaujímavé smartfóny, Xiaomi sa častým predstavovaním smartfónov proste živí a jeho najnovším nápadom je vytvorenie novej rady Lanmi. Tá zaujme najmä zákazníkov, ktorí chcú smartfón s výbavou podobnou vlajkovým lodiam, no nemajú potrebu si priplácať za top hardvér. Čínske zdroje odhalili aj cenu 1999 juanov, čo je v prepočte okolo 256 €. Zatiaľ však nie je známe, či na takejto úrovni budú ceny smartfónov začínať, alebo sa už jedná o cenovku jednej z vyšších verzií. 256 € predsa len nie je málo a na oveľa nižšej úrovni už začína aj cena minuloročnej vlajkovej lode Xiaomi Mi5.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP