Zopár dní dozadu internet zaplavila správa o novom modelovom rade spoločnosti Xiaomi. Tá má niesť názov Lanmi a podobne ako dva hlavné rady tejto spoločnosti, Redmi a Mi, má v sebe zoskupovať smartfóny. Teraz sa k nám dostávajú informácie o jednom z prvých smartfónov, ktorý by mal byť pod touto radou predstavený.

Predošlé správy spomínali najmä model s jednoduchým označením Xiaomi Lanmi X1. Po novom to však vyzerá tak, že X1-tka nebude z tejto rady predstavená ako prvá. Predbehnúť by ju totiž mohol model Lanmi 5X, na ktorý už Xiaomi spustilo mediálnu kampaň. Reklamný pútač upozorňujúci na toto zariadenie bol totiž videný v Číne, ktorá je, ako všetci dobre vieme, domovskou krajinou tohto technologického giganta. Našťastie však tento banner odhalil okrem názvu novinky hneď viacero zaujímavých informácií.

Výbava, ktorú sme už niekde videli

zdroj fotografie: Weibo

V prvom rade ide o základné parametre, ktoré má 5X-ko obsahovať. Tento telefón bude obdarený 5,5-palcovým displejom, ktorý ponesie FullHD rozlíšenie. Ďalej sa má dostať aj na 8-jadrový procesor Snapdragon 625 alebo 4 GB RAM pamäte. Ak sa domnievaš, že na vlas zhodnú výbavu už nejaký smartfón od tejto spoločnosti obsahuje, tak máš pravdu. Stále pomerne mladý smartfón, Xiaomi Redmi Note 4X, ktorý sa predáva doslova ako teplé rožky totiž obsahuje veľmi podobné komponenty ako pripravovaná novinka.

Dizajn podobný iPhonu a parádny foťák

xiaomi lanmi x1zdroj fotografie: Weibo

Nenechaj si ujsť
Xiaomi predstaví úplne nový rad nadupaných smartfónov vyššej strednej triedy. Budú cenovo výhodné

Predsa len sa však táto dvojica bude od seba v niečom líšiť. Jednoznačne najväčší rozdiel sa bude týkať ich fotografickej stránky. Xiaomi Lanmi 5X má totiž obsahovať duálny fotoaparát nevídanej kvality, ktorý sa bude pýšiť napríklad 5-násobným optickým zoomom. Taktiež má však táto novinka ponúknuť oku lahodiaci dizajn inšpirovaný iPhonom 7 Plus a konštrukciu vyrobenú z kvalitných materiálov. Toto všetko má stáť len 1999 juanov, čo je zhruba 257 €. Dátum odhalenia tohto a ani iných zariadení z novej modelovej rady Lanmi zatiaľ známy nie je.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú