banner-redmi-4aAj keď nie si náhodou zarytý fanúšik čínskeho giganta Xiaomi, mohol si sa stretnúť s jeho maskotom pod menom Mi Bunny. Na jeho vzhľade je totižto založený nový inteligentný asistent Kuri, ktorý si nájde využitie najmä u detí. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Podľa Xiaomi sa jedná o akéhosi spoločníka pre deti, ktorý im môže čítať rozprávky a pomáhať s rozvojom reči či sociálnych interakcií. Okrem čítania z databázy, v ktorej by sa malo nachádzať desaťtisíc rôznych kníh, sa dá použiť aj pre posielanie a čítanie správ cez aplikáciu WeChat. Keď sa Kuri s niekým rozpráva, uši sa jej okamžite rozsvietia. Asistentka sa však v rozpoznávaní reči neustále zlepšuje a čím častejšie sú tieto interakcie vykonávané, tým lepšie sa zároveň naučí rozpoznávať reč. Pre intuitívne ovládanie je pre Kuri k dispozícii aj vlastná aplikácia.

xiaomi-kuri-nahlad-2zdroj fotografie: Mydrivers

TIP: Všetko, čo by si mal vedieť o veľkej konferencii Xiaomi

Výška Kuri je približne 20 centimetrov a je vybavená špeciálnym plášťom zabraňujúcim opotrebeniu hračky. 1800 mAh batéria by mala zabezpečiť 7-hodinovú výdrž na jedno nabitie. Za takúto inteligentnú hračku si Xiaomi pýta len 27 €, no dostupná bude, ako inak, výhradne v Číne.

xiaomi-kuri-4zdroj fotografie: Gizmochina

xiaomi-kuri-1zdroj fotografie: Gizmochina 

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
100%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.