banner-mi-mix
Dnešný deň je pre čínske Xiaomi nesmierne dôležitý. Obľúbený výrobca sa totiž historicky prvýkrát zúčastňuje obrovskej konferencie CES v Las Vegas, kde predvádza svoje rozmanité portfólio.

Veľké množstvo fanúšikov očakáva nemalé novinky, ktoré prispejú k rozšíreniu tohto čínskeho výrobcu na trhy svetového formátu. Počas samotného predstavenia nám Hugo Barra spolu so svojimi čínskymi kolegami predstavil mnohé, už veľmi dobre známe produkty, no predsa len sme sa dočkali aj zaujímavých noviniek. Prvou je revolučný smartfón Mi MIX v exkluzívnej bielej farbe, ktorá mu pridáva kus exkluzivity navyše. Výbava je zhodná s doteraz známou verziou v čiernom keramickom prevedení a viac sa môžeš dočítať v našej exkluzívnej recenzii, kde sme si tohto revolucionára podrobne preklepli.

xiaomi-mi-mix-v-bielom
zdroj fotografie: Hugo Barra

xiaomi-mi-mix-v-bielom-1
zdroj fotografie: Hugo Barra

Mi Router HD

V poradí druhou novinkou je uvedenie high-end WiFi routra. Je to doteraz najvybavenejší člen rodiny routerov Xiaomi, a tak má výbavu hodnú len tých najvyšších kategórií. Mohutné telo z hliníku má navrchu 4 vysokokvalitné antény s veľkým dosahom. Poháňa ho špičkový procesor IPQ8064.

xiaomi-mi-router-hd
zdroj fotografie: En.miui 

Vnútri sa tiež nachádza obrovské 8 TB úložisko, ktoré podporuje automatickú synchronizáciu s Dropboxom a mnohé ďalšie zálohovacie funkcie. Spomenieme napríklad zálohovanie celého notebooku, fotografií, videí alebo hudby. Neskôr počas roka bude tiež dostupná verzia s 1 TB interným úložiskom. Cena je odhadovaná na menej ako 470 € pre najvyššiu verziu, zatiaľ čo variant s menším interným úložiskom vyjde na menej ako 189 €.

Mi TV 4

Tretím oznámením od Huga bolo predstavenie nového televízora Mi TV 4, ktorý sa pýši hneď niekoľkými prvenstvami. Jedná sa totiž o extrémne tenký televízor s hrúbkou len 4,9 mm. Novinka sa tiež pýši bezrámikovou technológiou displeja, ktorá dodáva unikátnosť na dizajne. Okrem prekrásneho dizajnu je však medzi novinkami aj prepracovanejšie usporiadanie vnútorných komponentov, kde základná doska televízora sa už nenachádza v samotnej konštrukcii televízora, ale v dodatočnom Mi Soundbare, ktorý ponúka lepšiu modularitu a lepšie podmienky pre prípadný upgrade komponentov.

xiaomi-mi-tv-4-1
zdroj fotografie: En.miui

xiaomi-mi-tv-4-2
zdroj fotografie: En.miui 

Výsledkom tohto je teda zmenšenie rozmerov a hlavne markante zlepšená modularita. Mi Soundbar je teda pomyselným mozgom celého televízora a ponúka nutné komponenty pre správne fungovanie. Xiaomi sa ale veľmi chválilo aj novým operačným systémom Patchwall, ktorý je založený na Androide, no vďaka hlbšej integrácii umelej inteligencie dokáže oveľa lepšie rozpoznávať obsah a inteligentne vytvárať pre používateľa návrhy na obsah podľa toho, čo rád sleduje.

xiaomi-mi-tv-4-6
zdroj fotografie: En.miui 

K záveru sme sa dočkali predstavenia exkluzívneho systému domáceho kina využívajúceho najnovšiu technológiu Dolby Atmos, ktoré veľmi dobre poznáme z kín. Disponuje až 10 vstavanými reproduktormi v soundbare, dvomi bezdrôtovými reproduktormi a jedným subwooferom, čím Xiaomi docielilo doteraz nevídaný 3D zvukový zážitok. Xiaomi Mi TV 4 príde v niekoľkých verziách, pričom variant s kompletným ozvučením bude stáť v Číne menej ako 1888 €. Verzia, ktorá nemá v ponuke vyššie spomenutú zvukovú aparatúru, bude stáť menej ako 1416 €.

xiaomi-mi-tv-4-5
zdroj fotografie: En.miui 

Bohužiaľ, opäť sme sa od Xiaomi nedočkali výraznejšieho predstavenia svojich globálnych zámerov a všetky vyššie spomenuté produkty sú teda stále dostupné oficiálne len v Číne. V každom prípade, sleduj náš Facebook, kde sa pokúsime priniesť informácie priamo z Las Vegas zo stánku Xiaomi.

xiaomi-mi-tv-4-7
zdroj fotografie: En.miui

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP