Teraz čítate
Xiaomi kupuje obrovské množstvo patentov v USA, začína lov na veľkých gigantov

banner-redmi-4O Xiaomi je známe, že žiadna technologická oblasť mu nie je cudzia. Obrovská rodina zariadení čínskeho výrobcu tak ponúka niekoľko kúskov z rôznych oblastí priemyslu. Čisto čínska spoločnosť však už dlhšiu dobu avizuje vstup na obrovský trh do USA. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, Google+ a Instagrame!

Ohlásenie oficiálneho vstupu bolo síce oznámené už dávnejšie, no jediným produktom v Amerike je zatiaľ len Mi TV Box, čo nie je zrovna najlepšia vizitka bohatého portfólia. Ak chce teda Xiaomi niečo dosiahnuť, jednoznačne musí začať dodávať aj smartfóny a ďalšie inteligentné gadgety, ktoré americkí zákazníci vždy veľmi radi kupujú. Partnerstvo Microsoftu a Xiaomi malo priniesť práve lepšie podmienky pri vstupe na trh, čoho výsledkom bola aj kúpa 1500 patentov a kooperácia mala priniesť tiež zlepšené podmienky Microsoftu v Číne.

top-patent-buyers

Podľa nových informácií z patentového úradu je ale Xiaomi nadmieru aktívne a kupuje patenty jedna radosť. Na zozname, kde sa nachádzajú aj výrobcovia, ako Huawei, Google alebo Apple, ich čínsky gigant suverénne predbehol. Momentálne má spoločnosť v radoch niečo cez 7000 patentov, z ktorých bolo 6200 reálne udelených a 5200 aj oficiálne používaných. Aj toto je teda jasným dôkazom nesmiernej snahy stať sa etablovaným výrobcom na gigantickom trhu, akým trh v USA nepochybne je. Nás však mrzí prehliadanie európskych zákazníkov, ktorí dokážu oveľa viac oceniť snahu Xiaomi, či už v segmente smartfónov, alebo v inom technologickom odvetví.

TIP: Spoločnosť Xiaomi na predaji svojich smartfónov príliš neprofituje! Zmeniť by to mohol vstup na americký trh

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
15%
Páči sa mi to
77%
Chcem to
0%
Mám to
8%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dávid Igaz
Študent a fanúšik najnovších technológií. Pre web FonTech.sk som začal písať v roku 2015 a v súčasnosti sa starám o denné novinky, recenzie zariadení a o administráciu. Vo voľnom čase si rád pozriem dobrý film, vypočujem kvalitnú hudbu a vyskúšam novinky z rôznych oblastí techniky. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na david@fontech.sk.
  • Patrik

    Som veľmi zvedavý ako budú bojovať proti Applu a jeho obrovskému ekosystému zameranému hlavne na USA. Myslím, že keby sa sústredili na Európu ľudia by im boli o dosť vďačnejší.