banner-mi-note-2
Xiaomi patrí k veľkým výrobcom nielen smartfónov, ale aj iných zariadení, ktoré sú vhodné do inteligentných domácností a dokážu nám uľahčiť každodenný život. Nové správy však hovoria o tom, že výrobca profituje najmä z týchto inteligentných zariadení a v segmente smartfónov veľa nezískava.

Predaje Xiaomi telefónov mierne poklesli a podľa noviniek na nich výrobca takmer ani nezarába. V tejto súvislosti sa vyjadril aj vice-prezident Hugo Barra:

„Mohli by sme predať aj 10 miliárd smartfónov, ale aj napriek tomu by sme na nich skoro neprofitovali. V podstate ich predávame bez zisku.“

Väčšina výrobcov sa snaží na svojich zariadeniach zarobiť čo najviac, no zdá sa, že pre Xiaomi to nie je tak dôležité, keďže svoje zisky čerpá najmä z inteligentných doplnkov pre domácnosti. Aj napriek miernemu poklesu predajov sa očakáva, že sa situácia zlepší s príchodom výrobcu na nový trh.

xiaomi-mi-mix-vypredany-do-10s

Nedávno sme vás informovali, že tým trhom by mohlo byť práve USA, kde sa bude snažiť výrobca z Pekingu presadiť. S tým by mohlo prísť na trh niekoľko nových modelov, ktoré by sa sústredili predovšetkým na americký trh, čím by sa mohla zároveň zlepšiť situácia ohľadom predaja smartfónov. Ako príklad si môžeme zobrať príchod Xiaomi na indický trh, po ktorom si značka našla veľa nových priaznivcov a celkovo si polepšila. Príchod na nový trh naznačuje aj nedávne oznámenie spoločnosti, v ktorom informuje o účasti na jednom z najväčších veľtrhov sveta, CES 2017.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP