banner-mi-note-2
Xiaomi patrí k veľkým výrobcom nielen smartfónov, ale aj iných zariadení, ktoré sú vhodné do inteligentných domácností a dokážu nám uľahčiť každodenný život. Nové správy však hovoria o tom, že výrobca profituje najmä z týchto inteligentných zariadení a v segmente smartfónov veľa nezískava.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Predaje Xiaomi telefónov mierne poklesli a podľa noviniek na nich výrobca takmer ani nezarába. V tejto súvislosti sa vyjadril aj vice-prezident Hugo Barra:

„Mohli by sme predať aj 10 miliárd smartfónov, ale aj napriek tomu by sme na nich skoro neprofitovali. V podstate ich predávame bez zisku.“

Väčšina výrobcov sa snaží na svojich zariadeniach zarobiť čo najviac, no zdá sa, že pre Xiaomi to nie je tak dôležité, keďže svoje zisky čerpá najmä z inteligentných doplnkov pre domácnosti. Aj napriek miernemu poklesu predajov sa očakáva, že sa situácia zlepší s príchodom výrobcu na nový trh.

xiaomi-mi-mix-vypredany-do-10s

Nedávno sme vás informovali, že tým trhom by mohlo byť práve USA, kde sa bude snažiť výrobca z Pekingu presadiť. S tým by mohlo prísť na trh niekoľko nových modelov, ktoré by sa sústredili predovšetkým na americký trh, čím by sa mohla zároveň zlepšiť situácia ohľadom predaja smartfónov. Ako príklad si môžeme zobrať príchod Xiaomi na indický trh, po ktorom si značka našla veľa nových priaznivcov a celkovo si polepšila. Príchod na nový trh naznačuje aj nedávne oznámenie spoločnosti, v ktorom informuje o účasti na jednom z najväčších veľtrhov sveta, CES 2017.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
25%
Páči sa mi to
69%
Chcem to
6%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]
 • marek7610

  Eu trh :-(

 • peterpan

  a sa vobec cuduju? kto im z chudobnej ciny bude fony kupovat? lool ked nie a nie vstupit uz konecne na EU trh.. zas sa len k amikom pchaju lak lečo.. cele zle!

  • Lordken

   hej chudobna cina ale najviac sa tam predava iphonov…ale tak zas je to pochopitelne ked ich je 1,5mld proste tych par milionov co si to moze dovolit sa tam najde.
   Inak hovoris ako keby si Xiaomi nekupovali aj chudobny europania a slovaci :)
   Inak je to imho celkom pekne od nich ze zpristupnuju lepsi HW pre ludi/trh a robia to s min ziskom, narozdiel od applu or samsungu ktory maju million percent marzu…

   • fetakk

    Jasné, že keď je človek spokojný so zariadením v nízkej cene, tak nemá najmenší problém si značku obľúbiť a dokúpiť nejeden ich výrobok :) Takže asi tak je to omnoho lepšia cesta