Trhom s nositeľnou technológiou momentálne rezonuje lacný fitness náramok Xiaomi Mi Band 3. Veľa z nás síce stále čaká na dostupnosť modelu s podporou NFC technológie, avšak Xiaomi sa trochu prekvapujúco už pustilo do ďalšieho náramku.

Nový gadget vzniká v spolupráci so spoločnosťou Ruyi Discovery Technology a prostriedky na výrobu zbiera už tradičným spôsobom cez crowdfundingovú kampaň prostedníctvom vlastnej YouPin platformy. Výroba náramku Xiaomi Hey+ Smart Band je už prakticky istou vecou, keď doteraz sa podarilo vyzbierať viac ako 165 % prostriedkov z pôvodného cieľa. Enormný záujem vyvolali najmä sľubované špecifikácie, ktoré v mnohom prekonávajú aj súčasný Mi Band 3.

Lepšie špecifikácie ako v Mi Band 3

Na prednej strane Xiaomi Hey+ Smart Band sa vyníma 0,95-palcový farebný AMOLED displej, ktorý ponúka rozlíšenie 240 x 240 pixelov. Pre porovnanie, Mi Band 3 ponúka 0,78-palcový OLED displej s pomerom 128 x 80 pixelov. Hey+ Smart Band má pritom disponovať aj 24-bitovými farbami, v čom opäť predčí čiernobiely Mi Band.

Ďalej sľubuje nový náramok aj výdrž na úrovni 18 dní. Pomôcť mu má k tomu špeciálna optimalizácia a hlavne 120 mAh batéria. Medzi ďalšiu výbavu patrí aj NFC konektivita. Jej funkcie využijú najmä používatelia v domovskej Číne, ktorým pomôže nahradiť napríklad kartu v práci či v hromadnej doprave. Vo výbave nechýbajú ani senzory pre zaznamenávanie pohybu ruky a tiež tepu srdca. Výrobca nezabudol na vodeodolnosť do 50 metrov, vďaka čomu je možné s náramkom aj plávať.

Útočí aj cenou

K dispozícii sú aj funkcie pre vytočenie čísla zo zoznamu, zobrazenie ID volajúceho, ale aj správ z viacerých komunikačných aplikácií. Nechýba možnosť ovládať smart doplnky v domácnosti. Samozrejme, používateľov bude vo veľkom zaujímať cena. Tá je pre domácich používateľov nastavená na 229 juanov, čo je v prepočte približne 29 eur. Riadny predaj Xiaomi Hey+ Smart Band náramku by mal podľa predpokladov začať 20. septembra. Bohužiaľ, je otázne či bude daný gadget dostupný aj pre nás. S ohlásenými špecifikáciami by to však rozhodne bola zaujímavá voľba.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom