Hoci sa vrchní predstavitelia spoločnosti Xiaomi viackrát vyjadrili, že budú pri podávaní informácií o svojich pripravovaných zariadeniach väčšmi otvorení fanúšikom, nestalo sa tak. Dnes sa naopak ukázalo, že sa nešťastné praktiky tejto stále veľmi obľúbenej spoločnosti ešte o čosi zhoršili.

Najlepšie to dosvedčuje fakt, že sme poriadne dlhú dobu museli čakať na oficiálny dátum predstavenia novej vlajkovej lodi. Veľmi pozitívne však na druhú stranu nie je ani to, že si Xiaomi obľúbilo takzvané tiché predstavovanie produktov, ktoré bez akéhokoľvek oznámenia pridá na svoju stránku. Presne takto prekvapivo sme sa dnes dočkali hneď dvojice nových výrobkov. Tie sa chvália najmä nízkou cenou, ktorá ich oba predurčuje na bestsellery vo svojich kategóriách.

Xiaomi Mi VR Play 2

zdroj fotografie: Xiaomi

Prvou novinkou je headset na virtuálnu realitu, ktorý vychádza zo svojho predchodcu Mi VR Play. Nová aktualizovaná verzia doznala najväčšie zmeny po dizajnovej stránke. Hranatú konštrukciu sa rozhodla spoločnosť zameniť za o čosi lákavejšiu eliptickú s decentne skosenou bočnou hranou. Vďaka tejto vítanej zmene dosahuje nový headset menšie rozmery a rovnako aj nižšiu váhu. Nižšia hmotnosť sa tiež postarala o odstránenie neželaného stredového popruhu, ktorý mnohým používateľom pri nosení prekážal.

zdroj fotografie: Xiaomi

Napriek viacerým výrazným zmenám sa však stále jedná o pomerne jednoducho fungujúce zariadenie, ktoré sa vo svojej podstate zhoduje s legendárnym Cardboardom od Googlu. Xiaomi Mi VR Play 2 je však nepochybne pohodlnejší pri nosení vďaka materiálom, z ktorých je vyrobený. Tvár je v kontakte s na dotyk príjemnou výstelkou, ktorá netlačí a drží namieste ako uliata.

zdroj fotografie: Xiaomi

Integrované šošovky zabezpečujú až 93° uhol záberu oka. Headset podporuje smartfóny s uhlopriečkou displeja od 4,7 do 5,7-palcov, pričom na ako-tak pohodlné používanie je potrebné aspoň FullHD rozlíšenie. Táto zaujímavá novinka sa začne predávať za 99 juanov, čo je približne 14 €.

Športová bunda

zdroj fotografie: Xiaomi

Nenechaj si ujsť
Dlhodobo som používal najlepší lacný fitness náramok na trhu a toto je moje hodnotenie

Ak patríš medzi skutočných fanúšikov tohto čínskeho výrobcu smartfónov a gadgetov, tak isto vieš, že v spolupráci s jedným zo svojich partnerov tiež vyrába rôzne športové náčinie a oblečenie. V ponuke tak môžeš nájsť rôzne batohy, tenisky, ako aj bundy určené prevažne na nosenie pri vykonávaní pohybových aktivít. Portfólio týchto výrobkov sa pritom len dnes rozrástlo o ďalšiu športovú bundu, ktorá je vhodná pre každého, kto to s behom myslí skutočne vážne a zároveň však pri ňom chce byť v bezpečí. Tento kus odevu je vyrobený z priedušného materiálu, ktorý nezachytáva žiadnu vlhkosť.

zdroj fotografie: Xiaomi

Zároveň materiál disponuje špeciálnou vlastnosťou, vďaka ktorej dokáže odrážať nebezpečné UV žiarenie. Bežec s touto bundou je tak pred slnkom rovnako dobre chránený, ako človek, ktorý je čerstvo natretý opaľovacím krémom s ochranným faktorom 40+. Aby toho nebolo málo, milovníci nočných alebo skorých ranných behov určite ocenia integrované reflexné prvky. Bunda vyrobená spoluprácou Xiaomi a 90 Minutes je dostupná vo viacerých farbách a mužských, ale i ženských veľkostiach. Cena bola stanovená na 179 juanov, teda približne na 25 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP