Fitness náramky, rôzne merače či v poslednej dobe aj smart hodinky. Tieto zariadenia sa stali pre mnohých synonymom športovcov. V posledných rokoch sa však práve trh so smart hodinkami značne prepadol, vlastnosti nových modelov sú ďaleko za očakávaniami a nie a nie prísť ten správny impulz, ktorý by to poriadne nakopol. 

Naopak lacné fitness náramky berú drahším konkurentom väčšinu zákazníkov a musím skonštatovať, že naozaj právom. Či už si fanúšik čínskych gadgetov, alebo skôr renomovanejších výrobcov, o populárnych fitness náramkoch Mi Band si už musel určite počuť. Tento pomerne nenápadný, no o to zaujímavejší gadget tvorí skutočne veľkú časť príjmov Xiaomi. A Niet sa ani čomu čudovať. Dôvod?

zdroj fotografie: Dávid Igaz / Fontech

Ľudia nechcú utrácať desiatky alebo stovky eur za iné zariadenia, keď takmer na chlp rovnakú výbavu si kúpia za štvrtinovú cenu. V mojej recenzii som Mi Band 2 pochválil takmer v každom smere a aj po necelom roku sa moje hodnotenie absolútne nemení, ba čo viac, ešte sa zlepšilo. Čínsky gigant totiž neustále prinášal rôzne aktualizácie firmvéru, ktoré zvyšovali potenciál tohto gadgetu. S prestávkami používam 2-ku približne 9 mesiacov a za ten čas ma s ňou nepostretol ani jeden problém.

zdroj fotografie: Dávid Igaz / Fontech

Aj keď si myslím, že nie som nejaký extra športovec, pre moje občasné aktivity či na dennodenné pracovné činnosti sa hodí dokonale. Potrebujem vedieť, koľko krokov som dnes v kancelárii nachodil? Žiadny problém. Stačí, keď sa pozriem buď priamo na OLED displeji náramku, alebo si otvorím aplikáciu, v ktorej je grafov či štatistík skutočne požehnane. O výdrži batérie ani nehovorím. V tomto prípade sa nebavíme o dňoch, ale rovno o týždňoch nepretržitého používania.

Podrobné špecifikácie už určite poznáš, a tak ich nejdem zbytočne rozpisovať, avšak spomeniem jednu vlastnosť, vďaka ktorej som našiel v Mi Band 2 ešte väčší potenciál. Reč je o aplikácii Tools & Mi Band od českého vývojára Zdeňka Horáka. Tá je oproti oficiálnej od Xiaomi neporovnateľne kvalitnejšia, a to už je čo povedať, keď „garážový“ vývojár kvalitou prekonáva aj veľkého technologického giganta. Podstatne rozmanitejšie funkcie, ako prispôsobenie ikoniek notifikácií pre jednotlivé aplikácie, konštantné meranie srdcového tepu či bohaté vymoženosti pri nastavovaní budíka.

zdroj fotografie: Dávid Igaz / Fontech

To všetko si môžeš prispôsobiť podľa svojich predstáv a tie 2 eurá a 50 centov považujem za plne adekvátnu čiastku za takto vybavenú aplikáciu. Samozrejme, týmto nechcem povedať, že oficiálna od Xiaomi je nejakým spôsobom zlá, no skutočne tento český vývojár to prepracoval až do špiku kosti. Jednoducho samé návykové funkcie, bez ktorých by som už pravdepodobne náramok nevedel používať. Perfektné!

zdroj fotografií: FonTech

Podľa môjho názoru je Xiaomi Mi Band 2 a celá séria týchto fitness náramkov tou najlepšou reklamou na kvality Xiaomi. Za doslova len ťažko uveriteľnú cenu 20 € získaš zariadenie, ktoré nielenže splní všetky tvoje očakávania, ono ich predčí výrazným spôsobom. Ak by odo mňa niekto niekedy žiadal radu, aby som mu odporučil najlepší lacný gadget z hocijakej kategórie, bez váhania ho pošlem do tohto e-shopu a s pokojným svedomím mu odporučím kúpu. Skutočne, tento fitness náramok je tak dobrý, až to v mnohých vytvára pochybnosti, či za tým nie je niečo nekalé. Ak teda hľadáš nové zariadenie, ktoré doplní tvoju tech výbavu, toto bude pre teba to pravé orechové.

Kúpiť Xiaomi Mi Band 2 za 20 €

zdroj fotografie: Dávid Igaz / Fontech

zdroj fotografie: Dávid Igaz / Fontech

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú