banner-redmi-4aO problémoch s nedostatkom čerstvého vzduchu v Číne sa už zaoberá aj Xiaomi. Už dávnejšie totiž predstavilo 3 úspešné generácie čističiek vzduchu do domácností, ktoré sa tešia výborným predajom. Teraz prichádza na rad starostlivosť o vzduch v automobiloch a iných malých priestoroch.

Na príchod nového produktu nenápadne avizovalo Xiaomi zverejnením teaseru na sociálnej sieti pred 6 dňami. Jednalo sa o fotografiu staršieho modelu čističky vzduchu pre domácnosti zapojenej v nejakom prostriedku mestskej hromadnej dopravy. Z fotografie je dosť zrejmé, že sa nejedná práve o najpohodlnejšie riešenie. O pár dní na to gigant predstavil finálny produkt, ktorý zajtra vstúpi do predaja. Ide o prenosnú čističku vzduchu do auta. Nový Mi Car Air Purifier zachováva jednotný dizajnový koncept svojich slávnych predchodcov. ,

xiaomi-car-air-purifierzdroj fotografie: Gizmochina

Je to malá obdĺžniková krabička, ktorá je stavaná na pripevnenie popruhmi o operadlo. Menšie priestory auta nevyžadujú sací výkon čističiek vzduchu pre domácnosti, čim došlo aj k výraznejšiemu zníženiu hlučnosti. Novinka za 1 hodinu vyprodukuje 60 metrov kubický čistého vzduchu. Pre porovnanie, najvýkonnejšia čistička vzduchu do domácnosti od Xiaomi vyčistí až 500 metrov kubických vzduchu. Možno to vyzerá ako pokles, no v praxi dokáže prefiltrovať všetok vzduch v aute už za 3 minúty.

xiaomi-car-air-purifier-2zdroj fotografie: Gizmochina

Výkon a stav kvality vzduchu je tradične možné ovládať pomocou smartfónu cez aplikáciu Mi Home. Celková cena produktu sa vyšplhala na príjemných 449 juanov, čo je v prepočte 61 €. Začiatok predaja v Číne je naplánovaný už na zajtra, teda 27. decembra.

xiaomi-car-air-purifier-3zdroj fotografie: Gizmochina

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP