banner-mi-mix
Podznačka Mijia je tu už s nami nejaký ten čas. Za tú dobu priviedla na trh veľké množstvo rôznych produktov od inteligentných gadgetov až po bežné vybavenie do domácnosti tej najvyššej kvality
.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Mijia rastie každým dňom a generuje spoločnosti Xiaomi veľké zisky, čo potvrdzuje aj samotný CEO spoločnosti Xiaomi, Lei Jun. Nedávno sa konala konferencia The China Mobile Global Partner, kde Xiaomi zverejnilo pár zaujímavých čísel. Celkovo Xiaomi investovalo do 77 kľúčových spoločností, ktoré spolu predstavili 30 produktov počas posledného obdobia.

Zdroj fotografií: anzhuo.cn

Xiaomi odhaduje zisk z inteligentných produktov na miliardu dolárov. Najväčšie zisky sa pripisujú Xiaomi Power bankám, ktorých predaje sa odhadujú na 55 miliónov. Hneď za nimi nasledujú predaje Xiaomi Mi Band s počtom 23 miliónov kusov. Tretiu priečku uzatvára 18 miliónov predaných Xiaomi slúchadiel. Ďalej nasleduje Xiaomi predlžovačka – 5,5 milióna kusov, Xiaomi Ant kamera – 3,3 milióna kusov a Xiaomi čistička vzduchu – 1 milión kusov.

Zdroj fotografií: anzhuo.cn

Veľké zisky predpokladá aj jeden z dôležitých Xiaomi partnerov – Huami Technology Co. Huami ohlásilo dodávku 16 miliónov nositeľných inteligentných zariadení s celkovým ziskom 1,5 miliardy juanov. V blízkej dobe Xiaomi určite nepoľaví, a tak sa môžeme tešiť na ďalšie prírastky do rodiny inteligentných zariadení, ako napríklad Xiaomi klimatizácia, chladnička, či záclony.

xiaomi-powerbank-10k-20k-nahlad

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
100%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Juraj Vasek
Som študent Gymnázia Viliama Paulinyho - Tótha v Martine. Venujem sa výrobe programov a webových stránok. Vlastnil som mobily ako iNew V3, Doogee DG550 a UMI Zero, Elephone P9000 a veľa ďalších. Aktuálne používam Xiaomi Mi5. V prípade akýchkoľvek otázok sa ma nebojte kontaktovať na [email protected]