Čínsky výrobca smartfónov a gadgetov takmer každého druhu, Xiaomi, sa v priebehu rokov stal poriadne známym menom vo svete technológií. Napriek pomerne mladému veku sa spoločnosť postupom času stala konkurentom pre dlhodobo etablované značky. No a Xiaomi teraz chystá ťah, ktorým môže konkurencii ešte výraznejšie „podkúriť“.

Xiaomi sa dlhodobo venuje najmä trhu v domovskej Číne a Indii, kde jeho lacné ale kvalitné zariadenia žnú jeden úspech za druhým. Spoločnosť robí aj malé kroky k celosvetovému rozšíreniu svojich služieb a napríklad pred časom otvorila aj prvý oficiálny obchod na Slovensku. Už dlho sa hovorí aj o spustení oficiálne predaja Xiaomi zariadení na lukratívnom trhu v Severnej Amerike. Tieto snahy sa ale neustále odkladali a čakalo sa na tú správnu príležitosť. A teraz sa zdá, že konečne prišla.

Nenechaj si ujsť
Boli sme v prvej slovenskej Xiaomi predajni. Takéto sú ceny

Zobraziť celú galériu (1)
Zaeke/Pcpop/FonTech

Podľa najnovších správ portálu Wall Street Journal totiž sa zdá, že Xiaomi vstúpi na trh USA už na konci prebiehajúceho roka. Záložným termínom má byť začiatok 2019, pričom tieto informácie poskytol priamo čelný predstaviteľ spoločnosti Lei Jun.

Nenechaj si ujsť
Riaditelia FBI a CIA varujú: Smartfónom od Huawei sa vyhýbajte

Riskantný krok

Predaj smartfónov v USA je vysoko špecifický a k úspechu sú nevyhnutné dohody s jednotlivými operátormi. Xiaomi to rozhodne nebude mať ľahké a rozprávať o tom by vedel napríklad aj Huawei. Ten čelí dokonca aj vážnym obvineniam od predstaviteľov FBI či CIA, ktoré rozhodne neprispievajú dobrému menu. Ak sa ale Xiaomi tento krok úspešne podarí zrealizovať, môže sa v rebríčku výrobcou smartfónov vyšvihnúť poriadne vysoko. Prípadný neúspech by ale samozrejme mohol vyjsť spoločnosť draho.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom