Takzvané „hluché“ obdobie, počas ktorého spoločnosti nepredstavujú žiadne výrazné technologické novinky či zariadenia využila čínska spoločnosť Redmi. Túto dcérsku spoločnosť Xiaomi zrejme netreba nikomu obzvlásť predstavovať. Len pred malou chvíľou došlo k predstaveniu nových vlajkových lodí Redmi K20. Ešte väčšiu pozornosť však  vzbudil predstavený a vôbec prvý notebook spoločnosti.

Spoločnosť Redmi tak s predstavením RedmiBook 14 dnešným dňom oficiálne vstúpila na trh notebookov. Už prvotné informácie či zábery, ktoré prináša Gizmochina naznačujú, že vďaka zaujímavému prevedeniu, výkonu a v neposlednom rade cene pôjde o kvalitnú konkurenciu a nový notebook sa na trhu určite nestratí.

Na kráse záleží

V tomto prípade to platí dvojnásobne, nakoľko sa dizajnovo jedná o naozaj podarený kúsok. Už samotný názov napovedá, že sa jedná o 14-palcový notebook. Displej, ktorý predstavuje až 81, 2 % prednej strany zaujme úzkymi (5,75 mm) rámčekmi, FullHD displejom s rozlíšením 1920 x 1080 pixelov a antireflexným matným povlakom, vďaka ktorému je zaručená lepšie viditeľnosť napríklad počas slnečného dňa.

Celkový dizajn dopĺňa celokovové telo s hrúbkou menej než 18 mm a aj ďalšie špecifikácie naznačujú, že pôjde o naozaj šikovného pomocníka na cestách. Hmotnosť notebooku totiž predstavuje len 1,5 kg a skvelou správou je aj množstvo portov, ktoré sa v súčasnosti čoraz častejšie vytrácajú napríklad z obľúbených MacBookov.

V tomto prípade však nebude chýbať HDMI, 2X USB 3.0, USB 2.0 port, ale ani 3,5 mm konektor pre slúchadlá. Na druhej strane je však pre niektorých smutnou správou chýbajúci USB-C konektor, ktorý v ultrabooku nenájdete.

Postačujúci výkon

Už predchádzajúce špecifikácie napovedajú aj to, že sa nejedná o žiadny herný notebook. RedmiBook 14 však svojím výkonom určite nesklame, skôr naopak. Základ tvoria Intel procesory 8. generácie, pričom dochádza k rozdeleniu na dve možné verzie – Core i5-8265U a Intel Core i7-8565U.

Procesor dopĺňa 8 GB RAM pamäť, ktorá je súčasťou oboch možných konfigurácií či mobilná grafika NVIDIA GeForce MX250 s 2 GB DDR5 pamäťou. Vďaka pamäťovému modulu DDR4 a frekvencii 2400 MHz notebook bez problémov zvládne základné, ale aj náročnejšie úlohy. Dve konfigurácie sú k dispozícii aj v rámci vnútorného úložiska, kde si používatelia môžu vybrať medzi 256 GB a 512 GB variantom.

Dobrá kúpa za rozumnú cenu

Okrem vyššie spomenutých špecifikácií stojí za zmienku aj efektívny chladiaci systém, vďaka ktorému notebook nestráca výkon. Pri podobných notebookoch je častou otázkou najmä výdrž batérie a RedmiBook 14 zvládne na jedno nabitie 7 hodín prehrávania videí či 11 hodín strávených na internete.

Neodmysliteľnou súčasťou je aj WiFi štandard 802.11ac, Bluetooth 5.0., ale aj ďalšie zaujímavé funkcie. Jednou z najzaujímavejších je napríklad rýchle odomknutie prostredníctvom športového náramku Mi Band 3, podobne ako je to v prípade Apple zariadení.

RedmiBook 14 sa v domovskej Číne začne predávať 11. júna a podľa dostupných informácií sa s najväčšou pravdepodobnosťou s odstupom času dostane aj na ďalšie globálne trhy.

Ako už pri tejto spoločnosti býva zvykom, väčšinou ide o kvalitný produkt, ktorý zákazník dostane za rozumnú cenu. Platí to aj v tomto prípade, nakoľko sa cena najnižšej verzie v Číne rovná sume približne 520 €.

i5 + 256 GB – 3999 Yuanov (cca 520 €)
i5 + 512 GB – 4299 Yuanov (cca 560 €)
i7 + 512 GB – 4999 Yuanov (cca 650 €)

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom