banner-minote
Qualcomm pripravuje novú generáciu jeho najvýkonnejšej, 800, rady. Označenie pripravovaného procesoru bude Snapdragon 820 a okrem toho, že bude veľmi výkonný a spotrebuje menej energie, by sa nemal prehrievať ako jeho predchodca. Medzi prvými záujemcami nasadiť ho do svojich smartfónov je aj Xiaomi.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Nový procesor od Qualcommu sa začne už koncom roka 2015 objavovať v prvých smartfónoch a Xiaomi, presnejšie nová vlajková loď Mi5, by ho mal priniesť. Tento rok sa ten najlepší procesor od Qualcommu používal o dosť menej hlavne kvôli problémom s prehrievaním. Niektorí výrobcovia preto zvolili cestu so Snapdragonom 808, keďže bolo o ňom známe, že sa neprehrieva. O Snapdragon 820 sme vás už informovali niekoľkokrát a ak by ste si chceli pripomenúť pár z jeho parametrov, tak stačí kliknúť TU.

snapdragon-cpu-tiers-examples

Podľa analytika IHS, Pan Jiutang, bude práve Xiaomi prvý výrobca, ktorý zakomponuje Snapdragon 820 do svojich smartfónov a ako druhý po ňom by mal prísť Smartisan s ich T2. Bohužiaľ, nie sme si isíý, či Smartisan naozaj vydá ich T2 s 820, ale aj u Xiaomi sú to zatiaľ len dohady. Vydanie nového Snapdragonu 820 je plánované na november/december 2015, takže si budeme musieť počkať až na koniec roka.

Zdroj: Gizmochina.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP