banner-honor7
Nový top procesor spoločnosti Qualcomm, Snapdragon 820, sa pomaly ale isto odhaľuje verejnosti. Nové informácie sa týkajú hlavne podrobností ohľadom prehrievania a hrubého výkonu. 

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Snapdragon 820 bude využívať nové jadrá Kryo vyrobené 14 nm FinFet technológiou. Takt jadier by sa mal pohybovať okolo 2,2 Ghz, no energetická náročnosť bude minimalizovaná oproti 810-ke. Nová beštia z dielne Qualcommu príde s kompletne novým grafickým akcelerátorom Adreno 530, ktorý opäť zdvihne kvalitu hier na smartfónoch o niekoľko levelov vyššie. Dnešné správy sa týkajú aj skóre v benchmarkovom programe Antutu. Snapdragon 820 dosiahol neuveriteľných 83 774 bodov, čo je oproti najvýkonnejším procesorom Exynos 7420 veľký rozdiel.  Exynos 7420 dosahuje v Antutu skóre okolo 70 000 bodov. Toto skóre však bolo dosiahnuté pri FullHD rozlíšení.

snapdragon-cpu-tiers-examples
V prípade zvýšenia rozlíšenia skóre pôjde značne dolu. Prvé zariadenia s novým Snapdragonom 820 by sa mohli na trh dostať už začiatkom roka 2016 . Sme veľmi zvedaví, či sa naozaj potvrdia sľuby od Qualcommu a prehrievanie zmizne nadobro.

snapdragon-820-kryo-cpu-sidebar

Zdroj: Gizmochina.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú