Prvý  tablet čínskej spoločnosti Xiaomi, Xiaomi MiPad, zožal veľký úspech najmä vďaka svojej nadupanej výbave a nízkej cene. Lei Jun, CEO spoločnosti Xiaomi, nedávno na oficiálnom Weibo účte spoločnosti potvrdili, že Xiaomi plánuje pokračovať vo výrobe tabletov.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na Facebooku a Google+!

Toto vyhlásenie bolo pravdepodobne vydané v reakcii na dohady, ktoré cirkulujú v čínskych médiách, ktorá tvrdia, že Xiaomi zruší svoju divíziu pre výrobu tabletov. Hoci sa Xiaomi podarilo dosiahnuť veľký podiel na čínskom trhu so smartfónmi, v segmente tabletov to tak nie zatiaľ nie je. Asi sa ani niet čomu čudovať, keďže Xiaomi má zatiaľ len jeden tablet, Xiaomi Mi Pad.

Lei Jun tvrdí, že Xiaomi Mi Pad je v Číne najpredávanejší Android tablet, a že spoločnosť bude pokračovať v poskytovaní tých najlepších zážitkov pre svojich zákazníkov. Aj keď CEO Xiaomi poprel dohady o konci výroby tabletov, nezmienil sa o možnom nástupcovi populárneho Xiaomi Mi Pad. Xiaomi Mi Pad bol predstavený minulý rok v júni a ako svojich hlavných konkurentov mal tablety zo série Apple iPad Mini.

Xiaomi Mi Pad prichádza so 7,9-palcovým IPS displejom s pomerom strán 4:3 a rozlíšením 2048 x 1536 pixelov, ktoré tvoria hustotu pixelov 324 ppi. „Pod kapotou“ skrýva 32-bitový Nvidia Tegra K1 procesor, ktorý prichádza so štyrmi jadrami Cortex-A15 s taktom 2,2 GHz Cortex-A15. Procesor spolu s grafickým čipom ULP GeForce Kepler poskytujú aj v dnešnej dobe veľmi vysoký výkon. Medzi ďalšie špecifikácie patrí 16 alebo 64 GB vnútornej pamäte, slot pre microSD karty, zadný 8 MPx fotoaparát, predná 5 MPx kamera, 6700 mAh batéria a cena 225 €.

Zdroj: Phonearena.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP