Keď boli predstavené slúchadlá AirPods od spoločnosti Apple, stali sa terčom výsmechu pre ich netypický vzhľad. Netrvalo však dlho a internet zaplavili rôzne napodobeniny, ktoré sa ich snažili okopírovať, no podarilo sa to maximálne po vizuálnej stránke. 

Vlastné bezdrôtové slúchadla predstavili aj priamy konkurenti. Konkrétne Xiaomi v minulom roku uviedlo na trh slúchadlá AirDots, ktoré taktiež mali nabíjanie zo špeciálnej krabičky, no ich dizajn nebol tak kričiaci a podobali sa skôr na bezdrôtové slúchadla od Samsungu.

Predstavenie už o pár dní

Prvýkrát sa o slúchadlách hovorilo približne pred dvomi mesiacmi, keď sa objavila správa o tom, že boli zaznamenané na certifikačnom úrade. Teraz je známe ale aj to, ako budú slúchadlá vyzerať. Rovnako ako predchodca, tak aj nové AirDots Pro sa budú nabíjať pomocou krabičky, ktorá sa zas bude nabíjať cez USB-C konektor.

K telefónu sa budú pripájať pomocou Bluetooth 5.0 a podporovať budú kodek AAC. Slúchadlá budú schopné prevádzky až 10 hodín, a to len po hodine nabíjania. Navyše im bude stačiť len 10 minút pobytu v nabíjačke, aby si si mohol užiť až 70 minút prehrávania. Samotná krabička bude na plné dobitie potrebovať 3 hodiny. Na koľko dobití slúchadiel však bude stačiť zatiaľ nie je známe.

Prečítaj si tiež
Xiaomi zakladá úplne novú značku. Vzniká z populárnej série smartfónov

Pro verzia sa tak ešte viac podobá slúchadlá AirPods od spoločnosti Apple. Oproti nim by však mali ponúknuť okrem bieleho aj čiernej prevedenie. Čo sa týka ceny, tak zrejme nepôjde o najlacnejšiu variantu na trhu. Pre Čínu má platiť cena 399 yuanov, čo je presne 50 €. Za takúto cenu sa však aktuálne predáva Lite verzia, takže reálne môžeme očakávať ešte vyššiu cenovku. Predstavené by mali byť už o dva dni (10. januára), kedy Xiaomi usporadúva špeciálnu akciu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom