banner-mi-note-2
Momentálne to na trhu smartfónov vyzerá na výrazný posun čínskych výrobcov, ktorí stabilne počas roka prinášajú rôzne inovácie a zaujímavé novinky.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Analytická agentúra Boston Consulting Group priniesla hodnotný rebríček najinovatívnejších spoločností v roku 2016, v ktorom, ako inak, nechýba ani populárne Xiaomi spolu s na našom trhu veľmi obľúbeným Huaweiom. Asi nie je veľkým prekvapením, že prvé priečky obsadili giganti priemyslu, ako Google, Apple, Tesla či Amazon, na ktorých sa môžeš vždy spoľahnúť, že nejakú zásadnú inováciu skutočne prinesú. Na vrchole rebríčka tróni Apple, ktorý v minulom roku investoval do vývoja slušných 10 miliónov dolárov.

bcg_worlds_most_innovative_companyzdroj fotografie: Gizmochina 

TIP: Ktorá technologická spoločnosť bola najinovatívnejšia v roku 2016?

Čínski výrobcovia síce obsadili pozície v zadných radoch rebríčka, presnejšie sa Xiaomi vyšplhalo na 35. priečku a Huawei okupuje 46. priečku. Výsledky teda ukázali, že rok čo rok to s inováciami rastie nesmiernym tempom a aj doteraz menej zaužívané spoločnosti to dokážu v rebríčku vytiahnuť na veľmi slušné pozície.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
100%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dávid Igaz
Šéfredaktor a spoločník FonTech.sk, no najmä technologický nadšenec, ktorý nepohrdne akoukoľvek novinkou. Ak by si sa potreboval o niečom poradiť, neváhaj a napíš mi na [email protected]