Celý problém sa začal šíriť ešte počas včerajšieho poobedia, kedy boli mnohí hráči odstavení od svojho Xboxu. Situácia sa týkala najmä modelu One a spoločnosti trvalo niekoľko hodín, kým chybu odstránila. Najviac postihnutými boli hráči na západe Európy a na východe USA, kde ich Xbox po štarte prestal reagovať na akékoľvek pokyny.

Počas včerajšieho poobedia zažili mnohí hráči na svojom Xboxe One nepríjemnú situáciu, ktorá im bránila v hraní ešte niekoľko nasledujúcich hodín. Krátko po ohlásení chyby začali kompetentní pracovať na oprave problému, no sťažnosti zo strany netrpezlivých hráčov stále pribúdali. Frustrovaní používatelia tak behom chvíle zaplavili sociálne siete svojimi statusmi.

Xbox už opravil aj novovzniknutý problém

Do systému DownDetector pre zisťovanie výpadkov boli nahlásené tisícky sťažností a Xbox tak musel urýchlene konať. Po pár hodinách oznámil, že sa mu chybu podarilo vyriešiť, avšak mnohí hráči boli aj naďalej odstrihnutí od hrania. Chvíľu totiž trvalo, kým sa k nim záplata chyby dostala. Najzávažnejšie problémy tak boli odstránené, no podľa mapy v systéme DownDetector majú používatelia s Xbox Live stále isté komplikácie. Aktuálne sa majú problémy najviac prejavovať vo Veľkej Británii, ale aj v Nemecku, Poľsku a na viacerých územiach Spojených štátov či dokonca v Mexiku.

Nenechaj si ujsť
Sony má s PlayStation veľkolepé plány. Uchyľuje sa však k chybe, ktorá Microsoft takmer stála koniec Xboxu

Používatelia teraz v komentároch hlásia aj problémy s prihlásením sa do svojich účtov či do multiplayeru. Rovnako veľkým problémom má byť aktuálne aj načítavanie hier, ktoré v mnohých prípadoch zlyhá. Po prvotnej oprave problému malo podľa niektorých hráčov dôjsť k ďalšiemu výpadku, ktorý však mal byť podľa statusu na Twitteri taktiež vyriešený. Hráči by sa tak mohli čoskoro vrátiť k svojim konzolám, na ktorých by už malo byť po chvíli všetko v poriadku. Zaznamenal si v súvislosti s týmito výpadkami problémy aj na svojom Xboxe One?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom