Rôzne exkluzívne tituly sú dôvodom, prečo sa zákazníci rozhodujú medzi Playstation 4 a Xbox One. Každá z nich má svoje pre a proti a tento súboj by sa dal veľkosťou prirovnať k Apple vs. zvyšok sveta.

Ak si fanúšikom príbehovo orientovaných hier, tak konzola od Sony je jasnou voľbou. Ak si však viac športovo ladený a požaduješ od konzoly čo najvyšší výkon, tak tu zas jasne vyhráva Xbox od Microsoftu. Silným dôvodom k jeho kúpe môže byť aj úplne nová Forza Horizon 4, ktorá vyšla ešte len včera a ponúka obrovský herný zážitok.

Hra pre všetkých

Široké možnosti nastavenia hru určujú pre každého milovníka motošportu. Nevadí že si v týchto hrách neskúsený. Jednoducho si zapneš viac asistentov, ktorí ti pomôžu v seba zlepšovaní. Profíci spravia presný opak a k tomu si dajú manuálne riadenie, ideálne aj so spojkou.  Aj keď je to stále arkáda, každá nová verzia ponúka reálnejšiu fyziku a detaily, čím sa Forza radí aj k simulátorom.

Dobre funguje aj rôzne odmeňovania, kedy bonusy získajú aj tí, ktorí radi robia hlúposti, ale aj tí, ktorí ostávajú verní asfaltu a vzorne jazdia okolo premávky. V podstate za všetko čo spravíš dostaneš nejakú odmenu. Žiadne pevné pravidlá tak ponúkajú maximálnu voľnosť hráčovi. A aj keď pretekárske hry nikdy neboli o nejakom silnom príbehu, tak tu sa Microsoft posnažil a dá sa povedať, že nová Forza je vo všetkých ohľadoch lepšia ako predchodcovia.

Premenlivosť ročných období

S vyššie uvedeným súvisí aj premenlivosť ročných období a nájdeš ich tu všetky štyri. S nimi sa mení aj okolité prostredie a čo je veľmi pekný vizuálny zážitok. Škoda že sa s týmto vývojári nepohrali viac a mohli s premenlivými ročnými obdobiami aj premenlivú fyziku vozidiel a aj samotnej cesty, ako je tomu v iných simulátoroch (Project Cars 2 či Assetto Corsa).

Prečítaj si tiež
Microsoft predstavil nový Surface Pro 6 a Surface Laptop 2. Budú trhákmi medzi používateľmi

Celkovo je to však najlepšia závodná hra dostupná ako na samotnú konzolu, tak ja na PC. A to je taktiež nespornou výhodou oproti konkurencii. Forza Horizon 4 nie je dostupná len pre Xbox One, hoc je jeho exkluzivitou, ale zahrať si ju môžeš aj na PC, či vďaka zakúpenému Game Passu. Samotnú hru v súčasnosti kúpiť za cenu od 52,69 € (zdroj: Heureka).

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom